Vihaan miestäni eikä avioliitossamme ole mitään hyvää
Että semmosta. Olisinpa trolli mutta tarina on tosi. :(
Kommentit (29)
Tuntuu että monessa liitossa tunnetaan näin. Ainahan voi erota?
Vierailija kirjoitti:
Yksityiskohtia
Lyökö?
Juoko,,?
Huutaa lapsille?
Ei seiso?
Ei juo muuten olis ollu täysosuma
Miksi? Osaatko eritellä tarkemmin?
Naimisissa oleminen on valinta jonka teemme joka päivä.
Ero on se vaarallisin tilanne näissä suhteissa. Ammattilaisetkaan ei voi sitä suositella.
Onneksi avioliitto perustuu meillä vapaaehtoisuuteen.
Ja silti olet aviossa. Paljon on maailmassa ilmiöitä, joita en ymmärrä, mutta kiva kun kerroit tästäkin.
Miksi olet ottanut mieheksesi henkilön jota vihaat ja mennyt vielä tämän kanssa naimisiin? Et taida olla penaalin terävin kynä.
Aina ei voi lähteä vaikkei haluaisi jäädä
Narsisti on mukava siihen saakka kunnes uhri on sidottu tarpeeksi tiukasti ettei pakenemaan pääse.
Vierailija kirjoitti:
Onneksi avioliitto perustuu meillä vapaaehtoisuuteen.
Väkivaltaisessa ja monesti hengenvaarallisessa avioliitossa oleminen EI perustu vapaaehtoisuuteen,i..ootti! Ota joskus asioista selvää.
Olet nainut rahaa avioehdolla? Olet nainut vaarallisen jännämiehen?
Vierailija kirjoitti:
Narsisti on mukava siihen saakka kunnes uhri on sidottu tarpeeksi tiukasti ettei pakenemaan pääse.
Mun tapauksessa se vihaaja oli narsisti itse. Kun kaikki voimat on uhrista imetty, alkaa vihaaminen. Erota ei voinut, koska se jonka kanssa petti, ei halunnutkaan oikeaan parisuhteeseen. Erota ei voi myöskään sen takia, että ero olisi narsistille epäonnistuminen. Kerään voimia erotaisteluun.
Sitten näissä tapauksissa tullaan julkisuuteen kuinka "kasvoimme" erillemme. Toinen lytätty vuosia kestäneellä henkisellä pahoinpitelyllä itsetunnottomaksi ihmisraunioksi. Siksi sitä ihmisrauniota on helppo vihata, kun on tommonen vätys. Narsisti saattaa kysyä tai sanoa, että mikä sulle tuli, nuorena sulla oli niin vahva itsetunto?
Meillä sama. Puoliso käyttäytyy kuin uhmaikäinen. Joka päivä on ongelmia sen kanssa.
No miksi olet avioliitossa sen miehen kanssa. Eroa oi hakea yksinkin. Ero voi tuoda iloa elämääsi ja voit sitten tapailla mukavia kilttejä miehiä vapaasti.
T: kiltti mies
Vierailija kirjoitti:
Meillä sama. Puoliso käyttäytyy kuin uhmaikäinen. Joka päivä on ongelmia sen kanssa.
Jätä se sika... tai muuten ei voi todeta kuin että elämä on valintoja.
Yksityiskohtia
Lyökö?
Juoko,,?
Huutaa lapsille?
Ei seiso?