Milloin pitkät hiukset on mielestäsi "liian pitkät" että ne ei enää olekaan kauniit?
Olen miettinyt että kannattaisiko vielä jatkaa kasvatusta kun ovat jo rintoihin
Kommentit (69)
Todennäköisesti hiuksesi ovat just hyvät jo, mutta voithan kasvattaa vielä ja leikata sitten lyhyemmäksi jos et tykkää.
Mitä pidemmät sitä naisellisemmat. Lantiolle yltävät ovat awww mutta taitavat olla aika epäkäytännölliset.
Jos kysyt miehiltä, he sanovat että naisen hiukset eivät voi olla liian pitkät.
Jos taas kampaajilta, paras pituus pitkille hiuksille on rintaliivien alaosaan.
Lantioille asti ovat hyvät. Takapuolen alapuolelle harvalla enää kasvaa kovin paksuina.
Vierailija kirjoitti:
Vyötärölle olis täydelliset. Siitä yli on jo liikaa.
Tämä on myös mun vastaus. Pitemmät alkaa näyttää jo lahkolaishiuksilta.
Ei se pituus vaan siisteys. Jos latvat epäsiistin hapsottavat on ne rumat. Latvoja pitää siistiä säännöllisesti.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vyötärölle olis täydelliset. Siitä yli on jo liikaa.
Tämä on myös mun vastaus. Pitemmät alkaa näyttää jo lahkolaishiuksilta.
Ohuet väkisin kasvatetut omalla maantien värillä, ponnarilla näyttävät aina lahkolaisilta.
Älä muilta kysele, tee niin kuin haluat.
Hiukset on kivat kun tisulit saa alle piiloon.
Jos on hyväkuntoiset, niin saa olla vaikka nilkkoihin asti ennenkun tulevat "rumiksi". Se nilkkoihin asti menee jo vähän liiottelun puolelle, mutta jos jollakin on vaikka pepun päälle ulottuvat hyväkuntoiset hiukset niin wau!
Sitten kun alkaa näyttää epäsiistiltä. On eräs venäläinen vai minkä maalainen nyt onkaan malli jolla on niin pitkät että ovat maahan asti ja ovat aivan upeat! Joku jolla puoleen selkään niin on liian pitkät kun ovat pelkkää hapsua.
Ne on ihan hyvät. Älä leikkaa.. ne kutittaa kivasti reisiä 🤭 *wirn
Se riippuu ihan ihmisen omasta iästä, ulkonäöstä, tyylistä ja hiusten paksuudesta ja kunnosta. Ei tohon ole mitään yleispätevää vastausta joka kävisi kaikille.
Vierailija kirjoitti:
Ei se pituus vaan siisteys. Jos latvat epäsiistin hapsottavat on ne rumat. Latvoja pitää siistiä säännöllisesti.
Kerran vuodessa riittää.
Noin puoleen selkään niin niistä saa hyvät ohjaimet 😍
Kun alkavat ohentua ja hapsottaa latvoista. Oma maksimipituus on pakaroiden alle, miehellä lantiolle. Nyt molemmilla puoleen selkään.
Kauneus on kantajakohtaista, mutta en pane pahakseni pituutta, kunhan ovat puhtaat ja siistit.
Oma rajani menee siinä, kun alkavat hipoa takavälikköä suihkussa. Kerran ovat päässeet niin pitkiksi, ja totesin, että asian muututtava ennen seuraavaa suihkua, koska se oli sellainen tunne, että en enää ikinä halua kokea sitä.
Käytännössä kovin pitkät hiukset eivät näytä ikinä hyviltä. Jossain netissä ja fantasioissa ehkä. Puoleen selkään asti joillakuilla nuorilla voi olla ok. Sitä pidemmät ovat aina ohutta hamppua tai muuten näyttävät hoitamattomilta erityisesti vähänkään varttuneemmilla.
Ei se pituus, vaan se kunto. Hampputukka ei näytä hyvältä, vaikka olisi polkkapituinen.
Vyötärölle olis täydelliset. Siitä yli on jo liikaa.