Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uusi parisuhde syövän jälkeen

Vierailija
26.12.2023 |

Olen alle 40v. yh-äiti ja sairastin syövän. Nyt olisi jo hetki harkita uutta suhdetta(Nyt JO kaksi vuotta yksin). 

Onkohan tälläisellä työssäkäyvällä(toki pienipalkkaisella) yhden lapsen äidillä enää mitään mahdollisuuksia miesmarkkinoilla taudin jälkeen? 

En ole antanut itseni repsahtaa ja liikun/urheilen 4krt/vko ja muutenkin elämäntavat on kunnossa ja mukavaksi ihmiseksi on myös tituleerattu. Onko tuo syöpä kuitenkin iso mörkö miehille? Samoin pienet tulot, koulutuksesta huolimatta. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko, miksi olisi? Toki voi pelottaa taudin uusiminen mutta en jaksa usko että sairastettu syöpä noin muuten olisi turnoff. Ei mua ainakaan haittaisi miehen sairastettu syöpä. En ehkä tieten tahtoen lähtisi deittailemaan keskellä sytostaattihoitoja olevaa tms mutta tästähän ei ole kyse. 

Vierailija
2/2 |
26.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen sijaan että kyselet täällä asiaa, mitä kukaan ei voi tietää, pidä silmäsi auki. Anna suhteen tulla, jos on tullakseen. Jos joku ei sinusta kiinnostu sairastetun sairauden vuoksi, se on hänen ongelmansa. Nauti elämästä, selvisit hienosti ja pärjäät hyvin. Onnea rakkauden löytymiseen <3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän viisi