Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En usko, että elämäni muuttuu tästä enää yhtään mihinkään

Vierailija
17.12.2023 |

Ikää 44v, eronnut ja sinkkuna jo 4v ilman yhtään mitään säätöjä. Vuodet vain vierii ja naama ja kroppa rupsahtaa päivä päivältä enemmän. Ei mitään toivoa enää löytää ja saada ketään. 

Työn suhteen ei mitään muutoksia näköpiirissä. 

Asumisen suhteen korkeintaan heikennystä tiedossa. 

Sosiaalinen elämä jo nyt olematonta. En usko sen tästä enää tällä iällä vilkastuvan. 

 

Tällaista siis loppu elämän? En näe yhtään mitään muutosta edessä, en varsinkaan positiiviseen suuntaan. Mistä sen kumppaninkin löytäisin, kun en koskaan missään yöelämässä käy? Yksin kun ei kiinnosta lähteä. Ja kaikki fiksut ja kiinnostavat tämän ikäiset ovat varattuja. 

 

Ahdistus iskee kun ajattelee tulevaisuutta. 

Kommentit (23)

Vierailija
21/23 |
05.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sua näyttäisi vaivaavan näköalattomuus. Niin muakin vähän viime aikoina. Mut oon myös valmis tekemään isoja muutoksia elämään 💪 Muutto uuteen kaupunkiin vailla verkostoja. Ihan siis sen vuoksi et valmistuin ja asuinpaikkakunnallani ei oo tän alan töitä tarjolla. Pelottaa mut samaan aikaa hirmu mielenkiinto uutta kohtaan. Pahimmalta tuntuisi vaan jäädä vuodesta toiseen jumittaa tähän ja oottaa et elämä muuttuu itsekseen mieluisaan suuntaan. N34

Vierailija
22/23 |
05.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

No ei tuo vielä mitään. Olen 39v ja ollut käytännössä koko elämäni sinkku. Lyhyt avosuhde 25v ja lyhyt seurustelu 32v. Siinä kaikki. Sinullahan on ollut vientiä minuun verrattuna.

Sama ikä, yksi parin kuukauden tapailu melkein 20 vuotta sitten ainoa "kokemus" ja sekin päättyi terapian tarpeeseen. Yksin tässä mennään hautaan asti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/23 |
05.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä luotan, että terveys ja sen myötä elämä muuttuvat aina vain paskemmaksi, kunnes vihdoin armollisesti kuolen hiiteen täältä. Tähän kehityskaareen on voinut luottaa pienestä pitäen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän