Ootteko löytäneet mitään oikeasti hyviä Black friday tarjouksia
Kommentit (23)
Meillä remppa menossa. Ei tarkoituksella jätetty keittiökalusteiden ostoa tähän, mutta rautakaupoissa säästyi kyllä muutama satanen tarjousten takia. Oli kuitenkin ennenkin käyty vertailemassa tuotteita ja hintoja.
Teatterilipun sain 18 eurolla, kun normaali hinta olisi ollut 33 €.
R-collection laadukkaat ulkoiluvaattet, villaneuleet ym. -20%,
Laatua, joka kestää ja malleja, jotka eivät mene pois muodista.
Vierailija kirjoitti:
En ole niin juossut tarjousten perässä mutta bongannut muutaman missä oikeasti on hintaa alennettu eikä hivutettu.
Jos kasvojumppa, kehon huolto, pilates kiinnostaa niin täällä on kivoja kursseja ja valmennuksia, joiden mukana saa nyt arvokkaan kirjankin. https://www.methodputkisto.fi/black-friday
Huh, onpa "pikkasen" pumpattu hintaa 150€ tunti!
Sähköhammasharjan uusimman mallin vaihtoharjoja saa nyt tosi edullisesti kahdesta suuresta kodinkoneketjusta.
Artekin pöydän sain -15%. Kelpasi, kun olisin muutenkin hankkinut.
Kosmetiikkaa on saanut halvemmalla. Varsinkin niistä verkkokaupoista, joissa hinnat on muutenkin halvempia niin ero voi olla huomattava verrattuna kivijalkakauppaan. Jos tietää tarkkaan mitä hakee ja normaalihinnan niin kai niitä löytöjä voi tulla vastaan. Itse en ikinä kyllä shoppaile vaan alennuksien takia.
Ostin Lexington tyynynpäälisiä. 100 eurolla selvisin kun oli ihan ok tarjous.
Muutakin löysin mutta en aio ostaa eli untuvatakki ja kengät. Niihin menisi 600 euroa.
Arteljeessa 25 prossaa kaikesta alessa
ja pandurossa
Molemmista olen ostanut
Hotelliyöpymisen Fabianiin Helsinkiin. Viime vuonna ostin F6:seen ja toissa vuonna Haveniin. Kaikki taitavat kuulua Kämp Collectionin hotelleihin. Ovat normaalisti niin tyyriitä, ettei kehtaa käydä. Nyt maksoin yöstä Fabianissa (Lux-huone) 130e kun normihinta ( seuraan hintoja usein, ympäri vuoden) on noin 250e. Viime vuonna F6:seen taisin maksaa noin 150e ja huone oli todella tilava ja hieno. Normihinta huoneelle kans noin 250e tai siitä hieman ylöspäin. Havenista normihuoneesta maksoin kans muistaakseni noin 150e ja mennessämme hotelliin, huoneluokkaa korotettiin ilmaiseksi ( oli tammikuu ja vähän muita asiakkaita). Huone oli todella hieno ja avara, yksi hienoimmista hotellikokemuksista. Koronan myötä olen jättänyt ulkomaanmatkat ja käyn silloin tällöin staycationilla hotelleissa.
En. Oksettaa jo koko hypetys kun se kuuluisa perjantai viimein koittaa. Tietysti jotkut ostaa kaikkea kun saa halvalla (saako?), toiset ostaa vain tarpeeseen hintoja vertaillen.
Aivan onnettomia alennuksia. Ei silti aivan sama kun en tarvitse mitään.
Televisio viisi tuhatta euroa vain, tosi hyvä diiiili ostin sen heti kun näin.
Ilmoittauduin urheilukurssille kun kevään kurssin sai nyt -30%. Lisäksi ostin suksiboksin, jota olen nyt vuoden harkinnut. Olen tyytyväinen löytöihini.
Vierailija kirjoitti:
R-collection laadukkaat ulkoiluvaattet, villaneuleet ym. -20%,
Laatua, joka kestää ja malleja, jotka eivät mene pois muodista.
Mutta oletko varma, ettei niitä myydä hetken päästä alessa -30%?
Parikytä pinnaahan ei ole mikään Black Friday henkinen tarjous, vaan alennus jota käytetään milloin minkäkin pikkukampanjan yhteydessä. Toki Black fridayn idea ja sen myötä kunnon tarjoukset ovat menettäneet merkityksensä jo jokunen vuosi takaperin, kun kuvaan on tullut Black weekit yms joilla kyseistä kampaanjaa on venytetty pidemmäksi ja samalla vesitetty koko idea, koska eihän ne viikkotarjoukset ole lähimainkaan sitä, mitä Blac friday tarjousten kuuluisi olla.
5 sukkahousut -30-40 prossan alennuksella oikeasta myynti hinnasta
On mahtavia tarjouksia ainakin telkkareista. Keväällä ostin niin maksoi 495€. Nyt olisin juuri samasta saanut maksaa vaan 540€ kun Black friday tarjous.
Auton huolto -20%. Sattui hyvään saumaan kun oli muutenkin tarkoitus huollattaa parin kuukauden sisään.
En ole niin juossut tarjousten perässä mutta bongannut muutaman missä oikeasti on hintaa alennettu eikä hivutettu.
Jos kasvojumppa, kehon huolto, pilates kiinnostaa niin täällä on kivoja kursseja ja valmennuksia, joiden mukana saa nyt arvokkaan kirjankin. https://www.methodputkisto.fi/black-friday