Mitä sinä olet saanut tänään aikaan?
Kommentit (43)
Kävin laittamassa haudat talvikuntoon, pesin pyykkiä ja laitoin ruoan.
Pistin lapset päikkärille, kävin röpöllä, lähetin pari tappouhkausta ja kirjoitin täällä rokotekriittisiä mielipiteitä, ihan peruspäivä
Palautin 2 pulloa kauppaan ja ostin ruokaa, peseydyin ja hampaat kans, kävin postilaatikolla. Siinä se työttömän elämä.
Töissä melkein työtehtävissä sillä tasolla missä piti olla perjantaina. Joten hyvin onnistunut päivä.
pesin pyykkiä, vein roskat, tutustuin kivaan mieheen tinderissä
Laskujenmaksu
Kävelylenkki 1h
Ruoanvalmistus
Lattian pyyhkiminen
Somessa seurustelu
Kävin apteekissa, kaupassa ja tankkaamassa auton sekä toisella reissulla hammaslääkärissä.
Aikaansaannokseni ovat vähäiset. Pesin pyykkiä ja lämmitin ruuan jämiä mikrossa. Jotenkin kummallisen vetelä olo ja lihaksia särkee. Lieneekö flunssa kehkeytymässsä.
Paljonkin. Laitoin lapset kouluvalmiiksi, kävin lenkillä, aamiaisella ja uimassa. Tein kaksi laskua asiakkaille, kävin lounaalla, katsoin tvtä ja sit prin lapset vastaan koulusta, tein päivällisen, valvoin läksyt, kyselin koealueen vanhemmalta lapselta. Nyt mennään pikaisesti vielä uimaan ja sit nukkumaan.
Kävin töissä. Herätys 05.00 ja töistä kotiin 14.30. Nyt täällä palstailemassa vielä tovin.
Töitä, kävin kaupassa, kävin kävelyllä, laitoin ruokaa, siivosin, pesin pyykkiä. Vielä pitää jatkaa pyykinpesua ja siivousta.
Työpäivä ja kuntosali, kauppareissu
Kävin lenkillä, pyykkäsin, imuroin, tein ruokaa, luin hyvää kirjaa ja kävin suihkussa. Olen tk-eläkkeellä.
Kävin Tokmannilla pilaamassa työntekijän kahvitauon kysellen vaikeita.
3,5 tuntia kävelyä. Ei tänään mitään muuta hyödyllisempää.
Ulkoilutin kissaani, kävin itse lenkillä, tiskasin ison tiskin, lakasin lattiat.. Melko normi setti.
Töitä,siivoilin, laitoin ruoat. Ihan perus arkipäivä.