Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Epämiellyttävä työ

Vierailija
01.10.2023 |

Oletko töissä josta et pidä tai opiskelitko jopa alan joka ei sopinut itsellesi yhtään? Mikä motivoi sinua opiskelemaan tai pysymään tuossa työssä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palkka. Mieluummin töissä kuin työttömänä

Vierailija
2/4 |
01.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työ on huonoa, mutta en ole keksinyt muutakaan. Palkkahan se saa töissä pysymään

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkään syyn takia en ole koskaan jäänyt työpaikkaan joka ei miellytä, oon sen verran kiva kaveri etten viitsi kiusata itseäni sellaisella vaan aina mennyt firma tai ala vaihtoon.

Vierailija
4/4 |
01.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opiskelin palvelualan esimies tutkinnon ja totesin valmistumisen jälkeen että vaikka työstä tykkäsin niin sillä ei elä.

Hakeuduin takaisin koulunpenkille lukemaan ohjelmistotekniikan insinööriksi, tein illat ja viikonloput ravintola-alan töitä ja rahoitin sillä toisen tutkinnon opiskeluni. Opintojen kolmannella vuodella pääsin oman alan töihin ja palkka parani.

Nykyään olen IT alalla keskikokoisen softafirman palvelujohtajana, eli lopulta onnistuin yhdistämään molemmat tutkintoni. Olen ihan hemmetin tyytyväinen etten jäänyt sen ensimmäisen tutkintoni vangiksi vaikka alanvaihto olikin aika raskas vaihe.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä viisi