Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rattijuopon tuomio.

Vierailija
16.09.2023 |

https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000009858208.html

Miettikää, onko tässä mitään järkeä, tuomio on yhtäkuin ei mitään? 1.88 promillen humalassa kiihdytti autoa, yksi kuoli.
Perustelut ovat ihan naurettavat. Jos kuski olisi ajanut yksin ja kellahtanut ojaan autoinensa, niin tuomio olisi ollut kovempi.
Voisi melkein ajatella, että Suomessa saa ajaa humalassa, kunhan ei kiinni jää ja silloinkin tuomio on niin vähäinen, että sama toistuu ihan varmasti

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.09.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos aikoo tappaa jonkun ihmisen, se on paras tehdä autolla. Humalan voi hankkia sitten jälkeen päin niin, jotta tulee mahdollisimman mitätön tuomio.

Kyllä on ihmisen henki halpa!

Vierailija
2/3 |
17.09.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki olivat kännissä. Kuski olisi pitänyt tuomita vain rattijuopumuksesta ja muut olivat vastuussa omista töppäilyistään. Jos nousee kännissä humalaisen kyytiin ja putoaa humalassa ulos avoimesta takaluukusta niin kyllä se on ihan oma vika.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.09.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rattijuopot pitäisi tappaa.

t. rattijuopon alle jäänyt ja vammautunut

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kolme