Missä maailmalla sinua on pelottanut eniten? Lähinnä siis mietin jotain taskuvarkauksia tms että onko kokemuksia?
Tuttavan lompakko kerran vietiin Rooman metrossa niin se vähän epäilyttää ainakin?
Kommentit (3)
Olen reissannut yli 50 maassa ja eniten olen pelännyt eräänä lauantai iltana Helsingissä rautatientorilla bussia odottaessa kun joku sekopää heilui aseen kanssa parin kymmenen metrin päässä. Olen käynyt useita kertoja Pohjois- ja Etelä-Amerikassa, Afrikassa, Aasiassa, Lähi-Idässä ja Euroopassa eikä missää maassa ole ollut mitään pelottavaa.
Olen matkustanut Pohjoismaissa, Virossa, Puolassa, Ranskassa, Italiassa... eniten olen pelännyt Helsingissä.
Olin nuorena opiskelijana työssä teatterissa ja pääsin töistä vasta iltakymmenen aikoihin. Asuin Leppävaarassa. Matka työpaikalta Helsingin rautatieasemalle kesti kävellen parisenkymment minuuttia.
Monta kertaa viikossa jouduin ahdistelluksi kävellessäni kohti rautatieasemaa ja usein rautatieasemalla oli uudet maksullisen naisen kysyjät vastassa. Minulla on suomalaisista miehistä kaikkein ikävimmät kokemukset.
Jenkeissä, lähinnä kun riehuvat aseet taskussa jokainen