Nepsy-vaimo saa kiukkukohtauksia, eikä huutamisesta meinaa tulla loppua
Paiskoo tavaroita ja huutaa ja lapsetkin pelkäävät. Viimeksi tällainen raivonpuuska tuli siitä, että olin ollut kaverin kanssa oluella ja tulin sieltä hänen mukaansa "sikahumalassa" kotiin. Onko tähän jotain ratkaisua olemassa, esim. lääkitystä tai terapiaa, vai pitääkö tämän kanssa vain elää?
Kommentit (38)
Ota ero ja lasten huoltajuus itsellesi ap. Ai niin eihän sua lapset kiinnosta.
Terapia voi auttaa. Tai ihan vaan pelkkä lepo ja siivouspalvelu. Tavallinen arki on nepsyille helposti hyvin uuvuttavaa.
Kukaan itseään kunnioittava mies ei alistu henkiseen väkivaltaan. Eukko kamoineen pihalle, lukot vaihtoon, numero ja somet estoon.
pihalle tuommoinen hullu akka. ei sellaista kukaan jaksa kuunnella.
Miten tuo nepsyys nyt liittyy asiaan? Eroa heti, jos lapsetkin kärsivät.
et sitten parempaa naista löytänyt?
Kukaan itseään kunnioittava nainen ei katsele tuollaista alkoholistimiestä. Nepsynä hänellä on varmaan liian hyvä sydän ja antaa sinulle aina uusia mahdollisuuksia. Ei ihme että välillä raivo purkaantuu. Vai oletko narsisti joka provosoi toisen raivon partaalle päästäkseen sitten itse uhriutumaan?
Perinnejalkinetta (lue: lapikasta) ap:lle!!!
Katkaisuhoito voi auttaa. Hae itsellesi apua, ennen kuin on liian myöhäistä. Minnesota-hoitoa kehutaan, mutta on kyllä kallis. Kannattaa kysyä, olisiko työnantaja valmis osallistumaan kustannuksiin.
Olemme nepsy-perhe ja ei meillä ainakaan kukaan ole saanut tuollaisia raivareita. Kuulostaa, että aika kuormittavaa jostain syystä on vaimosi elämä, voisitko auttaa häntä jotenkin?
Nepsyaikuisena sanon että meillä palaa pinna ihan samoista syistä kuin muillakin. Rasittumisesta. Harmi vaan että rasittuneena meidän on hankala viestiä rakentavasti.
Tavaroiden paiskominen ja huutaminen ei ole ok.
Miten saisitte vähennettyä vaimosi rasittumista?
Ap on vaasalainen huoranpanija ja autistikiusaaja. Narsistinen persoonallisuushäiriö.
No nii pikku kakara pitäisikö mennä leikkimään muitten trolli pellejen kans ulos
Ap katkolle heti. Älä pilaa vaimosi ja lastesi kesää yhtään enempää.
Kyllä noi alkoholistien kootut selitykset tiedetään...
Itse olet valintasi tehnyt joten kestettävä on. Nepsy pystyy muuttumaan yhtä paljon kuin halvaantunut nousemaan jaloilleen