Tero! Kysymys telkkarista. Voisitko neuvoa kumpi näistä?
Veikon Koneen Panasonic 42"
http://www.veikonkone.fi/application?origin=search.jsp&event=bea.portal…
Tässä on joku ulkoinen kovalevytallennusmenetelmä. Mikä laite pitää olla, jotta niitä voi sitten tallentaa ja katsoa?
Vai Verkkokaupan Sony Bravia
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=10648
Onko näillä keskenään joku merkittävä ero?
Mitä pitää ottaa huomioon telkkarin hankinnassa?
Olen saanut ohjeen, että pitää olla Full HD ja 100 Hz.
Onko jotain muuta tärkeää?
kiitos Tero jos voit auttaa.
Kommentit (6)
se on LED-LCD, siinä on ihan sama USB-liitäntä, jonka kautta voit katsoa muistitikulta tai ulkoiselta kiintolevyltä kuvia, kuunnella musiikkia ja toistaa muuta mediaa, DLNA eli saat sen kotiverkkoon kiinni, jos joskus tarvitsee.
Panasonic on plasma eikä sekään ole ollenkaan huono, päinvastoin. Hyvän telkkarin saat joka tapauksessa, otit kumman vaan.
Noita hertsejä on turha kytätä, elokuvatilassa nuo on yleensä kytketty pois ja plasman hertsit on eri asia kuin LCD:n
Tero
Palaan takaisin.
Voi kun Tero ehtisit neuvomaan. aa ehdottaa ihan mitä vaan muutakin telkkaria ;-D
Kaikki neuvot otan vastaan kun en kerta kaikkiaan tajua näistä yhtään mitään.
Vinkit ja neuvot myös muilta ovat enemmän kuin tervetulleita!
ap
Kirjoitimmekin näköjään samaan aikaan.
Kiitos neuvosta ja mukavaa viikonloppua!
ap
tuossa hintaluokassa, niissä on yleensä ollut hieman parempi SD-kuva eli tavallinen nykyinen TV-kuva näkyy hyvänä.
esim: http://www.gigantti.fi/product/tv-ja-aani/taulutelevisiot/televisiot-yl…
Tero
Tiedätkö mistä saisi asiantuntevan miehen mukaan telkkari- yms tekniikkaostoksille?
Jos sinun TERO pitäisi hankkia iltapuku anopille Itävallan uuden vuoden Straussin konserttiin, olisit varmaankin yhtä pihalla kuin minä näissä tekniikan asioissa.
Ap kiittää ;-D
ap