Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tomi Björck&CO valmisruoka: en suosittele tätä

Vierailija
18.06.2023 |

"Indonesialaista Maapähkinä-karamellikanaa ja Jasminiriisiä"

Kuulostaa hyvältä ja näyttää vielä hyvältä, kun koittaa katsella sitä läpinäkyvästä kannesta. Maapähkinävoi saattaisi maistua oikein hyvälle.

Totuus: maistui ihan koiranruoalta. Teki tiukkaa syödä annosta pidemmälle, mutta kun olin ottanut töihin lounaaksi eikä ollut muuta vaihtoehtoa, niin söin sitä sitten pitkin hampain pysyäkseni loppupäivän hengissä. Kanan piti olla suomalaista kanaa, mutta sekin maistui höttöiseltä ja huonolaatuiselta. Riisi oli ylikypsää. Kokonaisuutena ällöttävä.

Tämä kaikki jopa minun suustani (näppäimistäni), joka olen yleensä melko kaikkiruokainen enkä vikise pienistä. Nyt ainakin revin arjesta aikaa vaikka väkisin taas sille, että saan tehtyä itse maukasta kotiruokaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Valmisruokahyllystä löytyy kolme Tomi Björckin suunnittelemaa herkullista easy- annosta, jolla makumatka Aasiaan on taattu!"

Just joo... aasialaiset nauraisivat tälle tai vähintään ihmettelisivät, mistä tuo "makumatka Aasiaan" on oikein revitty tuohon mainokseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan viisi