YLE: Pekka Haavisto mukaan presidenttikisaan
Komeaa, korkeasti koulutettua diplomaattia kaivattiinkin mukaan kisaan.
Kommentit (190)
Haavisto on siitä poikkeuksellinen vihreä, että hän kykenee keskustelemaan asiallisesti muidenkin kanssa kuin vihreitä äänestävien.
Mixei Maria Ohisalo? Tää on aina niin miesten maailma.
Ehdokkuus valitsijayhdistyksen kautta, kuten Niinistöllä aiemmin, eli ei ole vihreiden ehdokas.
Peksusta presidentti. Kakkonen on ykkönen, kuten ennen vanhaan.
Naurattaa että Pekkakin hylkäsi vihreiden uppoavan laivan. Fiksusti pelattu Haavistolta.
Haavisto on todella rohkea kun tiedetään, että hän joutuu paneeleissa vielä koville al holin nolon tapauksen vuoksi.
Jukka Tarkka: Pekka Haavisto arvioi Ahvenanmaan konsulaattia kuin Tarja Halonen ja Erkki Tuomioja
Tohtori kuvailee ajattelua niin, että eivät sodat mitään "kun Suomella on Kremlissä niin hyvä ystävä".
www.verkkouutiset.fi/a/jukka-tarkka-pekka-haavisto-arvioi-ahvenanmaan-k…
Vierailija kirjoitti:
Naurattaa että Pekkakin hylkäsi vihreiden uppoavan laivan. Fiksusti pelattu Haavistolta.
Eiköhän useimmat halua hylätä puolueen joka on itselleen maineriski.
Perustuslakivaliokunnan mukaan Pekka Haavisto on toiminut lainvastaisesti, mutta syytekynnys ei ylity.
Toivon mukaan tämä valitsijayhdistys tarkoittaa sitä että pystyy keskittymään laajalti suomalaisten arkeen eikä ala jurnuttaa sitä vihreiden dogmaattista ilmastolevyä.
Vierailija kirjoitti:
Tuleva pressa siinä sitten.
Höpö, höpö. Mika Aaltola vie koko potin kansanliikkeen ehdokkaana.
Hienoa! Haavisto on kiistatta paras vaihtoehto seuraavaksi presidentiksi.
Hänen homouttaan kammoksuvat saisivat tulla 2020-luvulle sieltä kivikaudelta.
Toivottavasti Aaltola lähtee kisaan mukaan. Tämä työpaikkakiusaaja ja vihervassari ei ole vakuuttanut. Sitten on vielä tuo suuntautumispuoli seksihommeleissa.
Vierailija kirjoitti:
Haavisto on todella rohkea kun tiedetään, että hän joutuu paneeleissa vielä koville al holin nolon tapauksen vuoksi.
Haavisto lienee ainoa vihreä tällä hetkellä jota voisi henkilövaaleissa äänestää lähes kuka vaan puoluerajoista huolimatta. Persuissa voi olla vähemmän, mutta siellä on niin paljon Sanna Mariniin pettynyttä ex-demaria jotka äänestävät mieluummin Pekkaan kuin ketään kokkaria.
Tämä oli todella hieno uutinen! Uskon, että jatkossakin Haavisto saa kansan enemmistön vankkumattoman tuen.
Pekka Haavisto on näyttävä hopeakettu.
Tuleva pressa siinä sitten.