Minne auto Tallinnan-risteilyn ajaksi?
Viikkarilla mennään Katajanokalta ja auto pitäisi saada siksi aikaa mahdollisimman lähelle parkkiin. Onko siellä pitkäaikaispaikoitusta? Kävin jo eri nettisivuilla pyörimässä, mutta löysin vain sen neljän tunnin parkkipaikan. Kiva jos viitsitte auttaa. :)
Kommentit (7)
Useita parkkialueita ja auto voi seistä vaikka kokonaisen viikon. Koskaan ei ole ollut tilannetta, etteikö autoa olisi saanut sinne parkkiin ja Tallinnassa käyty lukuisia kertoja.
nokan kärkeen pin on pitkaikaisparkki. Sen tiedot löytyy Hgin sivuilta kohdasta pysäköinti,
Tarkka osoite navigaattoria varten vaan vielä uupuisi.
-ap
jostain kartasta katsottiin että sielä päin on parkkipaikkoja ja sinne ajettiin, ikinä en ole edes ruuhkassa ajanut helsingissä ja oli vielä kamala kiire kun työjuttuja oli viime tippaan. Pakko oli mennä omalla autolla kun muuten ei olisi ehditty lainkaan.
<a href="http://www.helsinginsatama.fi/matkustajille/katajanokan_terminaali" alt="http://www.helsinginsatama.fi/matkustajille/katajanokan_terminaali">http://www.helsinginsatama.fi/matkustajille/katajanokan_terminaali</a>
Eli siis P3 ja P5 ovat pitkäaikaisia ja sitten tuo P4 semmoinen neljän tunnin parkki? :)
-ap
osalla kaverit heittää samalle ja hakee.