Muita jotka selvisi pikkuvauva-ajasta siiderin voimin?
Parina iltana viikossa join muutaman siiderin illalla ja tyhjensin päätä. Muuten ei olisi jaksanut.
Kommentit (7)
ihan hivenen kännissä.
Long live the inebriati.
mutta nyt kun olen lopettanut imettämisen, siideri maistuu Erityisen hyvälle joskus iltaisin saunassa esim..nam! Kyllähän sitä välillä mietti että tekis mieli vetää kännit että pääsis hetkeks pois kaikesta, mutta imetys voitti aina :)
kun kaksoset olivat siinä 1,5-vuotiaita ja keksivät kepposia minkä kerkesivät, otin iltaisin pari lasia punkkua eikä sen jälkeen lasten tempaukset yhtään häirinneet, nauratti vaan.
nyt tosin puhutaan ihan alle kolmesta pullosta. Uusperhe-elamassani olut ja sidu ovat helpottaneet useita iltoja.
itselle ei alko tullut mieleenkään taviselämässä, otin kyllä iloisesti, kun olin poissa kotoa.
Mulle riittää se, että vauva nukkuu vaikka edes tunnin ja samalla mies ja esikoinen ovat jossain muualla. Nytkin vauva vetelee 3 h hirsiä ja mies on veljenpoikansa & esikoisen kanssa Lintsillä hurvittelemassa. AH MIKÄ AUTUAS HILJAISUUS ja onni, kun saa kattoa nauhalta rikossarjoja ja roikkua netissä! :)