Vastuuntunnotonta puhetta pojan löytäneiltä poliiseilta!
Joku POLIISI oli medialle väläyttänyt, että löytynyt poika oli niin hyvässä kunnossa, ettei hän edes lääkäriä tarvitse. Kyllä oli mauton lause! Mitä poliisi lääkärin tarpeesta tietää? Kyllä tuollaisen kokemuksen jälkeen 2,5-vuotias tietenkin pitää käyttää lääkärissä, vaikkei ulkoisia vammoja näkyisikään. PItää tarkistaa, ettei ole jotain, mikä ei heti näy. Ja henkiset vammat pojalla varmasti tuosta ovat! Jos lapsi ei pääse lääkäriin, se on jo kovan luokan pahinpitely.
Nimim. Psykiatri
Kommentit (3)
juu ei muuta kuin viiden vuoden syväterapia traumojen ehkäisyyn, veronmaksajien rahoilla. Lapsella oli varmaan mielestään jännä seikkailu ja ainoa mikä säikäytti oli äidin parku ja etsintäpartioiden hösäys.
yritti estellä lääkäriin menoa. Kunhan nyt kertoi medialle jotain myönteistä tilanteesta. Lapsi oli päällisin puolin kunnossa. Medialukutaitoa peräänkuulutetaan!
2,5 v. poika hei haloo. Eiköhän äidin syliä kaipaa ja paljon ennen mitään lääkäriä.
Miten kartoitat kaksivuotiaan henkiset vammat?