Suosittele unikestovaippaa taaperolle!
Meillä on tänä kesänä päiväkuivaksi oppinut 13-14 kg kokoinen lapsi. Tarvitsee vielä vaippaa päivä- ja yöunille sekä pidemmmille automatkoille.
Käytimme aiemmin One Size FuzziBunz-vaippoja, mutta ne alkavat nyt kiristää liikaa. Mikä olisi hyvä vaippa tähän tarpeeseen?
Kommentit (5)
lisäimulla, jos tarvii ja hahtuvahousut päälle.
lapsi nukkuu edelleen hikipäisenä kaikki unensa ja nuo hahtuva- tms. villahousut kuulostaa tosi huonolta idealta.
ap
Kokeilin kans OneSize Fuzzeja meidän 15kgsella lapsella mutta olivat auttamatta liian kireät vaikka säädöt olikin viimeisissä napeissa.
Uuden malliset koko L sopii varsin hyvin, sinne kunnolla täytettä sisään, kuten mikrokuituimuja useampi sekä esim. bambuimuja ja harso.
Toimi meillä hyvin, kunnes nyt oppi kuivaksi.
On myös olemassa XL kokoinen Fuzzi Bunz, jos L koko tuntuu liian pieneltä. En ole koskaan kokeillut lapsellamme.
lapsi nukkuu edelleen hikipäisenä kaikki unensa ja nuo hahtuva- tms. villahousut kuulostaa tosi huonolta idealta.
ap
Näin helteilläkin laitan 1-vuotiaalleni mielummin tosi ohkaiset villapöksyt ja kevyen puuvillavaipan, kuin pul-taskuja. Hiostavat huomattavasti vähemmän.
Meidän yösuosikki saman kokoisella.