Onko sinulla vilkas sisäinen elämä?
Vai jokseenkin ontto ja korvaatko asian jollain?
Kommentit (20)
On mulla vilkas pään sisäinen elämä.
Voin sanoa että mulla ei ole minkäänlaista mielikuvitusta enkä viihdy yksin. Vaivaa niin työnarkomania kuin läheisriippuvuus, koska vapaa-ajalla yksin on vain tyhjä ja paha olla.
Mun sisäinen elämä koostuu aika pitkälti miesten välisestä seksistä fantasioinnista, ja kyllä, on vilkasta.
N41
Kyllä on vilkasta. Aamusta asti on maha ollut jostain syystä kuralla, ja kohta pitää varmaan taas mennä vessaan.
Riippuu mitä tarkoitat, bakteereja, basilleja, viruksia, loisia?
On. En tarvitse muita ihmisiä. Ihan on hauska yksinkin.
Syötyäni hernekeittoa on. Mutta en minä valita, totean vaan. Monella on asiat paljon huonommin.
Vilkas on. Koskaan ei ole omassa seurassa tylsää ja viihdynkin parhaiten itsekseni.
Autismia ja ADHD niin voitte kuvitella että mielikuvitus suihkii ja ajatus lentää ihan iteksenikin! :D onkin hassua sitten kun muiden seurassa oleminen liian kauan on hankalaa!
Ei ole. Olen silti mieluiten yksin. Korvaan alkoholilla, vauva-palstan selailulla ja sarjojen katsomisella.
On ollut lapsuudesta asti. Kamalasti asioita mitä haluaisin toteuttaa, kaikkea valitettavasti ei voi. Aina joku suunnitelma päällä mitä teen, tulen tekemään. Ideoita pyörii päässä joka päivä, olen ollut aina luova ja löydän ratkaisuja asioihin. Olenkin ymmärtänyt että tämän vuoksi väsyn helpommin, olen seurallinen mutta tiettyyn rajaan asti. Tarvitsen paljon omaa tilaa missä saan ajatella rauhassa.
Nainen50
Kyllä. Ajattelua riittää uupumukseen asti. Olisi joskus kiva olla ns.tyhjäpää.
Massussa kiertää niin pirusti. Ihan kuin ois jotkut autokilpailut menossa
Kuten jo monilla muillakin vastanneilla, niin sisäinen maailma on niin vilkas ja monipuolinen ettei ulkoinen maailma tarjoa kuin harmaata junnausta. Toki viime vuodet ovat olleet hullunkurisia kaikessa sekopäisyydessään, että sitä on ollut hauska sivusilmällä seurata.
Sen verran, että yksin olo ei tuota vaikeuksia ja yöunet häiriintyvät säännöllisesti.
Vierailija kirjoitti:
Sen verran, että yksin olo ei tuota vaikeuksia ja yöunet häiriintyvät säännöllisesti.
No hemmetti, otan osaa. Minulla vasta aamun tunteina alkaa päässä hyrrätä sen verran että on pakko kirjoittaa ylös. Tsemii.
Vierailija kirjoitti:
Kaalikeitto on hyvää
Joko suolesi on tyhjä ja aivot saavat taas happea?
On se vilkas. Se vaatii niin paljon huomiota ja energiaa, että en mä jaksa panostaa ulkomaailmaan läheskään yhtä paljon kuin useimmat tuntuvat.