Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Saako rivitaloyhtiön pihalta kuskata lunta
Kommentit (5)
Viereisestä yhtiöstä on nyt muutamina päivinä kärrätty lunta tähän meidän ja parin naapurin puolelle.
Meillä kun on tätä lunta ihan omiksi tarpeiksi jo.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Satun tietämään tämän siksikin, että meillä on kaksi kerrostaloyhtiötä vierekkäin. Naapuritalon huoltoyhtiöllä oli tapana kasata lumet meidän puolemme tontille, mutta joutuivat lopettamaan sen ja tunkemaan ne lumet ihan omalle tontilleen.
kiinteistön pihalla olevat lumet pitää pysyä kiinteistön omalla pihalla TAI sitten luvan kanssa kuskata ne jonnekin muualle.
Alue: Aihe vapaa
On suorastaan suositeltavaa kuskata lumet toisen tontille jos ei satu huvittamaan säilöä lunta omalla maalla.
Ei vainen, jos omalle tontille ei mahdu niin pitää ajattaa viralliselle lumenkaatopaikalle. Kaupungin puistoalueita ei lueta tällaisiksi sallituiksi paikoiksi.