Halvatun yläkerran viistonaapuri päätti sitten aloittaa vasaroimaan tai pompottelemaan jotain palloa kämpässään samaan aikaan kun valmistaudun yhden ranskan kurssin tenttiin.
Tuolta on kuulunut biletysääniä toissasyksynä ja siellä asuu joku lukiolais/amisteini, joka tykkää bilettää kavereidensa kanssa vähän äänekkäämmin hiljaisuusajan alkamisenkin jälkeen. Hissin talo on siis kyseessä ja muuten mun vierusnaapureista ei kuulu pihaustakaan, mutta tosta samasta kämpästä kuuluu biletysääniä joskus. Pakko muuttaa vielä joskus vähän maaseutuisempaan paikkaan täältä Helsingistä tulevaisuudessa. T: yliopisto-opiskelija Helsingin yliopistosta
Kommentit (3)
Ja ennen kuin joku tulee nillittämään tähän viestiketjuun, niin oon ehtinyt jo tottua elämisen ääniin kerrostalossa näiden vuosien aikana, kun oon asunut kerrostalossa. Ne ei häiritse mua enää, mutta epämääräisestä musiikin jumputuksesta etenkin hiljaisuusaikana näen edelleen punaista. Muut elämisen äänet muina aikoina siedän.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Hanki kuulosuojaimet.
Pitää varmaan.
Ap
Hanki kuulosuojaimet.