Jättäisittekö miehenne jos
sille tulis maksettavaa yht"äkkiä noin 13000e oman hölmöyden vuoksi elikä takausvelkaa? Prkele että olen yöni valvonut ja miettinyt, mies vaan ottaa rauhallisesti ja hänellä niin pieni palkkakin ettei paljon pysty makseleen. Saakelin saakeli miten jaksan.
Kommentit (10)
suututtais kyllä muakin ihan perskutisti.
se on vaan rahaa... menettäköön omat luottotietonsa..
mutta on kyllä myönnettävä, että mieheni ei menisi takaamaan mitään kertomatta ensin minulle.
tuollainen takaus pois tällä hetkellä (omakotitalo säästäjiä olemme), mutta ymmärrän ettei kaikilla ole. Tulee varmasti rasittamaan taloutanne pitkään ja vaikuttamaan elämäänne, mutta rakkaus menee rahan edelle.
Ota ap ihan rauhallisesti ja huomaat, että jonkun ajan päästä asia alkaa suttaantumaan tavalla tai toisella. Paska hommahan tuo on, ei sille mitään mahda, mutta turhan paljon märehtimällä ja syyttelemällä (?) tulehdutat suhteenne ihan pilalle. Yhdessä jaksatte kyllä.
Valoa elämäänne!
vaikka satasen kuussa. Kysyikö sinulta lupaa lähtiessään takaamaan, vai oliko takaamassa jo ennen tutustumistanne? Minä ainakin osallistuisin velan maksuun. Järjestäisin ehkä yhden huutoriidan asiasta, ja sitten sumplisin jo maksusuunnitelmaa. Rakkaus on 13 tonnia suurempaa, sano.
mutta kuitenkin maksettavissa.