AV:n sotilastiedustelun asiantuntijat, mistä Biden voi tietää että Putin on tehnyt päätöksen hyökätä Ukrainaan?
Onko lännellä kuuntelulaitteet Kremlissä vai onko siellä töissä ”myyrä” henkilökunnassa?
Kommentit (31)
Suurvallat sopivat keskenään näistä asioista. Vai miksi luulet, että Venäjää ei ole jenkkien lähi-idän seikkailut juurikaan kiinnostaneet?
Ei mistään ja pieleenhän nuo ennustukset on menneet koko ajan. Ei Venäjä ole hyökkäämässä mihinkään.
Varmaan Putinin puhelimen luuriin asennettu jiku mikki. Ihme jos eivät ole löytäneet noin yksinkertaista kikkaa...
Samat tiedustelulähteet tiesi, että Irakissa on massatuhoaseita. Se on intersektionaalista tiedustelua, vähemmistölähteet ovat aina oikeassa.
Kun Biden sanoo, että Venajä hyökkää, niin Putinia harmittaa ja ei kiusallaankaan hyökkää. Näin pelataan aikaa neuvotteluille.
Joukkojen pitäminen Ukrainan rajoilla ilman mitään syytä tulee kalliiksi. Luultavasti myös lännellä on vakoojia ainakin Valko-Venäjän sisäpiirissä.
Biden tietää, koska jo yksi false flag yritys oli siihen päiväkotiin. Kyllähän se nyt tietää milloin NATO hyökkää :)
No nää perustuu satelliitti kuviin ja dronet.Sitten nämä Suomessakin liikkuvat venäläiset valkovenäläiset ja virolaiset ukrainalaiset puhuu täälläkin niitä ja joku Jakomäen juutalainen huumeissa puhuu mitä on nähnyt käydessään siellä.Kuten Jaltalla. Suomessa asuu niitä svetlanoita sieltä.Uskontolahkoissa ne puhuu näitä hellarivaparit natasjat keplit ja pavelruslanit illat kotikokouksissa.Leipä jonossa kuultua.Siivoojat...ei ne mitään mykkiä ole täällä liikkuu venäläisiä ukrainalaisia.Vapaaseurakunta moskeija niissä liikkuu ihmisiä näistä maista.Ne puhuu.Avutusruokia vaatteita vievät puhuu sehän perustuu ryöstelyyn että toiselta ihmisryhmältä varastetaan toiselle.Huijaamalla.Globaalia varastamista.Siirretään rahat jollekin ryhmälle joka toimii yhdistysten kautta tai uskonnon yrityksen. Se on ikivanha tiedustelu varastelu systeemi.Mitä luulette Valko venäläisen tekevän Suomessa Sallassa tai Lahdessa tai Kontulassa?Laskemassa ruplia?
Venäjä on läpeensä korruptoitunut maa, joten tuskin edes tarvitaan lännen ylivoimaista teknistä kyvykkyyttä tietojen hankkimiseen.
Samat tiedustelulähteet paljastivat myös, että Rowling on transfoobikko.
Toi on aika helppoa asentaa mikkejä ja kameroita piilokameroita joka paikkaan onhan valvonta kameratkin ja hakkeroidut kamerat kännyköissä TV netti.Ihan sama kuin venäläinen istuu meidän satamassa kiikarit naamalla mitähän se nyt kiikaroi sitten.Tai kuvaa kaikkea.Miksi.Ihan samoin muutkin tekee muissa maissa.
Vierailija kirjoitti:
Venäjä on läpeensä korruptoitunut maa, joten tuskin edes tarvitaan lännen ylivoimaista teknistä kyvykkyyttä tietojen hankkimiseen.
Putin on rohkea mies. Laittaa NWO:lle jauhot suuhun :)
Jopa venäläiset tietävät ettei Putin ole edes ollut Kremlissä aikoihin, vaan lavasteissa Sotshissa, mutta teeskentelevät etteivät muka tiedä. Tuollaisessa maassa on muutkin salaisuudet perinteisesti olleet julkisia salaisuuksia.
Se on ainoita lauseita mitä tuo dementikko muistaa. Mutta ei muista sitä että sanoi saman asian jo eilen.
Muistakaa aina kuka tahansa missä maassa tahansa ajaa aina omia etujaan ja oman uskontonsa asioita.
Vierailija kirjoitti:
Joukkojen pitäminen Ukrainan rajoilla ilman mitään syytä tulee kalliiksi. Luultavasti myös lännellä on vakoojia ainakin Valko-Venäjän sisäpiirissä.
Saman palkan ne siellä saa kuin kasarmillakin. Ettei tulisi jopa halvemmaksi, kun sähkölasku on pienempi.
Vierailija kirjoitti:
Jopa venäläiset tietävät ettei Putin ole edes ollut Kremlissä aikoihin, vaan lavasteissa Sotshissa, mutta teeskentelevät etteivät muka tiedä. Tuollaisessa maassa on muutkin salaisuudet perinteisesti olleet julkisia salaisuuksia.
Kaikki tietää että se on Jaltalla.
Baden-Baden vain lässyttää omiaan.