Sinkoilevatko oululaiset jotenkin oudosti kun nyt päivän aikana oulussa törmäsin ainakin kuuteen ihmiseen.
Kommentit (15)
Vierailija kirjoitti:
Oliko tummia oululaisia?
Ei . yksi kiinalainen. muut valkoisia. 2 naista ja 4 miestä.
Emminä tiedä, mutta ne ajaa autollakin ihan miten sattuu. Aina pohjoiseen mennessä oulun motarilla saa olla todella tarkkana, ettei satu mitään, kun ne sekopäät ajelevat kuin sokeat, joilla on kaasujalka krampissa. Ei missään muualla tapahdu sellaista.
OULULAISET OVAT JUURI PUUSTA TIPPUNEITA. MITEN VOI OLLA AJOKORTTI KUN EIVÄT OSAA EDES KÄVELLÄ OIKEAA LAITAA. VIELÄ ON PAHEMMAKSI MENNYT KUN AFRIKASTA GEENEJÄ TILASIVAT.
Luotettavalta taholta kuulin, että Ouluun olisi saapunut 5 turistia. Kolme Pattijoelta ja 2 Savosta. Että eipä ihme että törmäilet.
Eikö noin korkealla pohjoisessa suurin osa ole joissain aineissa tai vähintään humalassa tähän aikaan vuodesta?
Kyllä, olet aivan oikeassa oululaisista. Kävelevät kaupassa päälle ja kuvittelevat että toiset väistää heitä. Ollaan kuin euroopan omistajia ja tuijotetaan vastaantulijoita. Autoilu on myös holtitonta.
Älä ota enää. Alkaa huomaamaan jo
Vierailija kirjoitti:
Eikö noin korkealla pohjoisessa suurin osa ole joissain aineissa tai vähintään humalassa tähän aikaan vuodesta?
Oululaisena voin vahvistaa tämän.
Varmaan se tehdas joka siellä haisee huumannut vastaankävelijät.
Siellä oli niin kova tuuli tänään, että pyörivät sen mukana. Suurikokoisena pysyit ehkä paikallaan.
Pikkuinen keskusta. Itse tykkään, kun tulee ihmiset tutuiksi alueella. Kävin viikonloppukursseja Oulussa ja oli niin kodikasta, kun samat ihmiset. Se "hienosti pukeutuva" vanha herrakin. Onko vielä kuvioissa?
Ei täällä ollut kuulemma kuin yksi, joka törmäili kaikkeen, mitä eteen sattui tulemaan.