Millaista se uusi punainen Royal nyt sitten on? Itse en ole suostunut kokeilemaan, kun olen niin kiukkuinen siitä, että lopettivat sen aiemman maun.
Kommentit (20)
Paljon huonompaa kuin mitä se ennen oli.
Kokemus vain siitä peruspunaisesta.
Jos olet syönyt 80 luvulla joulukalenterisuklaata, niin sellaista on uusi Royl.
Vierailija kirjoitti:
Kokemus vain siitä peruspunaisesta.
Jos olet syönyt 80 luvulla joulukalenterisuklaata, niin sellaista on uusi Royl.
tuo on hyvä kuvaus, juuri sellaiselta se maistuu
Miksi ihmeessä piti käyttää entistä tuotemerkkiä uudessa suklaassa? Olisivat lanseeranneet vaikkapa oranssin Royalin ja vetäneet pois markkinoilta entisen punaisen.
Jäi vain mieleen, että joo, jotain aika makeaa suklaata. Melko turha tuote.
Nauratti, kun joulun jälkeen oli ihan tyhjät suklaahyllyt, mutta tätä uutta Royalia oli siellä hylly täysi.
Eipä ole kokemusta tuollaisesta* mutta helvetin pahaa tuo uus royal on...
Semmoista itäeurooppalaisen makuista mössöä, jossa maistuu lähinnä rasva. Itse tykkäsin vanhassa Royalissa juuri siitä kovuudesta ja harkkomaisesta rakenteesta. Tuo uusi Royal voisi olla jotain tuliaissuklaata Minskistä. Näyttää ja maistuu hyvin halvalta.
Kannattaa kokeilla sitä karpalo ja krispi patukkaa. Paljon parempaa kuin tuo perus punainen. Punainen tosiaan maistui joulukalenterin suklaalle.
Vanha Royal oli ihanan rapsakkaa. Uusi jotenkin mössöä
Valkoinen royal oli mun lempisuklaita teininä, näpistin sitä varmaan kilokaupalla kaupasta. Nyt olis varaa ihan ostaa, mutta kukaan ei tee :(
Miksi tätä uutta royalia kuitenkin edelleen myydään? Tarkoittaa että ostatte sitä.
Royal meni minulta boikottiin kun lopettivat rommirusinasuklaan valmistuksen.
Ihmettelen näiden elintarviketuottajien toimintaa tuossa että aina pitää mennä ääripääajattelulla että jos mietitään reseptin muokkausta. Eli kertalaakilla vaan kaikki uusiksi ja sitten ihmetellään kun ei menekkään kaupaksi enää entiseen malliin.
Eikö olisi järkevämpää tehdä esim, ensin pieni kokeiluerä uudella tavalla tehtyä ja jos se saa tuulta alleen niin sitten vasta otetaan se uusi tapa käyttöön, mutta jos tulee noottia kuluttajilta, niin sitten pitäydytään vanhassa tavassa?
Vierailija kirjoitti:
Maistuu transnaisen paskalle
🤢🤮 Kaikenlaista se sinäkin oot maistellut 🤮🤢
Täysin eri tuote kuin se entinen, en tajua miksi vanha nimi ja pakkaus on käytössä. Ihmiset raivostuvat tuollaisesta, itsellenikin Royal oli yksi kolmesta suklaasta jota söin.
Mies osti tuota mulle vahingossa, kun ei tiennyt muutoksesta. Se maistuu kaikkein halvimmalle joulukalenteri- tai suklaamunasuklaalle ja roskiin meni. Edes mieheni joka syö paljon karkkia ei halunnut syödä sitä loppuun. Surkea tuote.
Röyhkeää pilata perinteinen tuote tällä tavalla.
Ihmettelinkin tätä!
Lapsuudessa meillä kotona syötiin harvoin makeisia, koska silloin oltiin valveutuneissa perheissä tarkkoja, että lapset eivät saa kariesta. Royalia oli myös ksylitoliversiona, muistatteko tätä?
No, kyllä joskus sai myös punaista ja vihreää Royalia, ja niissä oli sellainen tunnistettava oma maku.
Yleensä ostan muita suklaita, mutta tuli ihan nostalgiasyistä otettua Royalia. Ei tosiaan maistu lainkaan samalta kuin ennen (muistikuvani mukaan), eikä myöskään yhtään hyvältä.
No, ihan mukavaa, että on yksi potentiaalinen makeinen vähemmän. Ei tarvitse ostaa.
Ihan kamalaa, ei edes muistuta vanhaa maultaan...