Onko sukat+paita tai suihkusaippua+shampoo hyviä joululahjoja?
Kommentit (12)
Mulle sopis.
Perusvaatteita on kaapit täynnä mutta joku bändipaita olis tervetullut olettaen, että musiikkimaku on tiedossa.
Sukat menee aina käyttöön.
En tykkää saada vaatteita lahjaksi kun olen niiden suhteen todella nirso, valitsen ne mieluiten itse, sukat tosin menisi kunhan ne eivät ole pörrösukkia.
En myöskään haluaisi shampoota joululahjaksi ihan siitä syystä että käytän tiettyä shampoota joka sopii hiuksilleni. Monet shampoot ja hoitoaineet saavat pääni joko kutiamaan älyttömästi tai näyttämään hiukseni siltä etten olisi pessyt niitä pariin viikkoon.
Villasukat ja villapaita olisi mieluisia lahjoja varsinkin jos ne on tehty merinovillasta.
Yhtä hyvä kuin haaleat eineslihapullat hotelliaamiaisella.
Pesujuttuja ja dödöjä ei suositella annettavaksi lahjoina. Voi sisältää vinkin et haisuli pese ittes.
No joo oon ittekin noita lapsille antanu
Vierailija kirjoitti:
Villasukat ja villapaita olisi mieluisia lahjoja varsinkin jos ne on tehty merinovillasta.
Snobi
Riippuu tyypistä kenelle noita kannattaa lahjaksi ostaa.
En haluaisi tukan pesuaineita, koska itsellä on tietyt merkit, joita käytän. Ja olisihan se vähän outoa, tulisi olo, ettö vihjaillaanko tässä jotain.
Sukat ja paita olisi ok, jos ne olisi villasta käsintehtyjä.
Ei missään nimessä saippuaa & shampoota. Moni on hyvin tarkka siitä mitä shampoota käyttää: omille hiuksille sopimaton voi rasvoittaa, latistaa, tehdä sähköiseksi tai takkuiseksi jne. Itse haluan myös valita hygieniatuotteideni tuoksun.
Parasta olisi lahjakortti sellaiseen kauppaan mistä saa noita kaikkia.
Vaikka lahjakortti voi tuntua karulta antaa kirjekuoressa,mutta saajalle paras. Vuosi aikaa käyttää ja summaa voi tuhlata pienissä erissä.
Kaikilla on niin oma haju- ja makumieltymys kosmetiikkaan ja vaatteisiin.
Pienemmät lapset on asia erikseen,mutta kyllä muistan lapsena miten harmitti saada tädiltä liian isot sukkahousut.
Tai niitä pahanmakuisia belgialaisia suklaita...
Onko pakko antaa lahjoja isoille ihmisille?
Mulle kelpaisi jos lahjan antaja tietää mistä tykkään.
Ehkä kuitenkin sukat ja neule. Joku teepaita on vähän no joo. Ja suihkugeeliä ja shampoota saa alle kahdella eurolla kaupasta, tietenkin jos ostaa jotain ihanaa tuotetta niiin kai se käy, tosin tuoksut voivat ärsyttää. Minusta shampoo ja suihkugeeli ovat aika hlökohtainen lahja.