Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Iltalehti ja kaupallinen yhteistyö

Vierailija
03.11.2021 |

Oletko alkanut lukemaan jotain iltalehden klickbaitttia ja huomannut vasta myöhemmin että kyseessä onkin mainos eli "kaupallinen yhteistyö"?

Siellä menee sujuvasti sekaisin kohuotsikot, dildomainokset ja terveystuotteet. Usein mainoksen erottaa "uutisesta" se että uutisen jälkeen persut/trollit kirjoittelevat sinne systemaattisesti perään jotain sontaa hallituksesta ja pääministeristä. Siis ihan joka jutun perään- ärsyttävän läpinäkyvää ja masinoitua toimintaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toimittajien masinoivat kampanjat hallitusta vastaan tekemällä klikkiotsikoita on paskajournalismia pahimmillaan. Nämä hallituksen kaatamistalkoot ovat jo niin läpinäkyviä Iltalehden eli  Alma Median johdolla ja Sanoimien Haapalan säestyksellä, että oksettaa. Noille loisille maksetaan vielä hyvää palkkaa tuosta toisin kuin täällä Vauvalla niiden jatkamisesta ja spämäämisestä vai mistä sitä tietää, vaikka täälläkin jotkut saavat rahoitusta tietyistä puoluetoimistoista!? Ennen vaaleja alkaa spämääminen aamusta yöhön. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi seitsemän