Mitä tekisitte kun menisitte parkkipaikalle ja varas on parhaillaan murtautunut autosi sisälle?
Varas olisi vähintään sinun kokoinen ja sillä olisi sorkkarauta kädessä, tietäisit että poliisin tulo kestäisi liian kauan jos soittaisit, mitä tekisit siinä tilanteessa?
Kommentit (13)
Poliisin tulo kestää aina kauan, joten ottaisin oman sorkkaraudan ja toimisin. Kai se varas siitä joskus herää. Ehkä.
Veljelläni oli huono auto ja hän myi sen tuollaisessa tilanteessa varkaalle. Tämä yritti tinkiä, mutta veli totesi, että ei varas ole oikein siinä asemassa, että olisi vara tinkiä.
Olisi hyvä olla suunnitelma sillä tuollainen tilanne voi tulla kenelle vaan eteen.
ammun aseella poltan ruumin sen jälkeen hautaan sen takapilalle
Hakisin koirat ja menisin niiden kanssa jututtamaan murtautujaa.
Aika korkean mustan vyön budomiehenä ehkä sihisisin hiukan ja samalla murtomiehelle tulisikin nukkumatti takaa päin ja yllättäen. Sinne hän jäisi uinumaan, paitsi jos olisi rikkonut jotain.
Silloin peruuttaisin pään päältä.
Osalla kova uho mutta todellisuudessa ette uskaltaisi tehdä mitään.
Vierailija kirjoitti:
Osalla kova uho mutta todellisuudessa ette uskaltaisi tehdä mitään.
Eikä kannata. Autoon murtautujat ovat usein aineissa olevia narkkeja, joiden reaktiosta ei kukaan tiedä.
Lyhyt video tekijästä ja sitten poliisille soittamaan. Lopuksi voi seurata varasta jos lähtee karkuun niin näkee minnepäin menee.
Ottaisin silta sorkkaraudan pois ja vetelisin turpaan.
Sanoisin vaan. Ota sinä stereot niin minä otan renkaat.