Mitä mieltä tän syksyn muodista?
Ainakin ne oversize-paitatakit on mun mielestä ihania.
Kommentit (11)
Kertokaa lyhyesti, mikä on muodissa. Olen nähnyt pitkiä villatakkeja, ne ovat minusta ihan kivoja. Pitkät teepaitamekot myös. Mitä muuta on muodissa?
Ei niinku mitään mielipidettä. Ihmettelen itsekkin miksi vastaan tähän. Tiedän että on sellainen juttu kuin muoti. Ei ole koskaan kiinostanut puupennin vertaa. Käytän vaatteita ja muoti voi puolestani painua rumasana paikkaan.
M.50
En pidä. Huonosti istuvia kaapuja. Pienikokoisella naisella näyttää teltalta. Ei kaunista ketään
Ja kyllä, näitä oli jo ysärillä. 70-luvun niukkalinjainen muoti on hienoa.
Miksi kukaan ostaa tikkitakin?
Miksi naiset seuraavat orjallisesti muotia?
Kestääkö maapallo näitä tikkitakkeja?
Vierailija kirjoitti:
Miksi kukaan ostaa tikkitakin?
Miksi naiset seuraavat orjallisesti muotia?
Kestääkö maapallo näitä tikkitakkeja?
Aloin eilen miettiä, paljonko ihmisillä on tikkitakkeja ja tein siitä aloituksen: montako kevyttoppatakkia omistat. Minulla on kolme, mutta tiedän ihmisiä, jotka ostavat suunnilleen joka kevät ja syksy uuden ja niitä on kaappi täynnä.
Eivät naiset seuraa orjallisesti muotia.
On ihmisryhmiä jotka seuraavat orjallisesti muotia, mutta vielä suurempi osa pallon ihmisistä ei seuraa muotia.
Muoti on YKSI osa globaalia markkinataloutta, nykyään.
Vierailija kirjoitti:
Kertokaa lyhyesti, mikä on muodissa. Olen nähnyt pitkiä villatakkeja, ne ovat minusta ihan kivoja. Pitkät teepaitamekot myös. Mitä muuta on muodissa?
Ei mitään hajua mikä on muodissa. Johtuu varmaan siitä että nykyään ”vähän kaikki” on muodissa. Pari vuotta sitten teinitytöt näyttivät ihan samalta, kaikilla oli pitkä tukka auki, super kireät pillifarkut vedettynä persvakoon, lyhyt paita ja jotkut tennarit ja nilkat paljaana tietysti.
Nykyään on vapaampaa vai kuvittelenko vaan?
Tikkitakki, paitatakki ja peittomainen, pitkä untuvatakki ovat kyllä muotia, jonka itse skippaan suosiolla...
Samoja vaatteita pidettiin 90-luvulla. Ei kiitos.