Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua 7kk tytön syömiseen...

Vierailija
23.11.2009 |

Meillä on tällä viikolla 7kk täyttävä iloinen, pieni tyttö. Nyt kuitenkin ongelmana on soseiden syönti. Kun ei oikein mikään kelpaa, puurot ovat ainoat jotka maistuvat ja tietty marjajugurtti.



En enää imetä säännöllisesti, tyttö on itse luopunut tissistä päivisin, iltaisin imetän puuron päälle. Ennen yöheräilyjä oli max.2, nyt tuntuu että tyttö havahtuu vähintään puolen tunnin välein. Iltaisin kuitenkin syö n.2dl puuroa + maito päälle, joten ei pitäis nälkäkään koko ajan olla.



Sitten kun neiti uniltaan yöllä herää, tuntu ettei pysty nukahtaan kuin tissille, ja jossa siitä herättää ja nostaa omaan sänkyyn niin havahtuu hetken kuluttua.



Nyt kaivattaisiin vinkkejä näihin ruokailuihin, millä saa soseet maistumaan. En tiedä onko muutenkin tytöllä kova äidin kaipuu tällä hetkellä vai mikä eroahdistus kun pelkää äidin katoavan koko ajan. Heijastaako se myös yöuniin, päivisin neiti on itse iloisuus :D Äiti vain alkaa kohta väsymään risaisetn öiden takia :/

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

paremmin, jos mieheni syöttää. Oletteko kokeilleet tätä?



Vierailija
2/4 |
23.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tietenkin, että lapsen isä syöttäisi. En ajatellut lainata miestäni teille syöttöpuuhiin :).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan anna sormiruokaa päivällä. Syö mitä syö, maidon kuuluu kuitenkin olla vielä se pääasiallinen ravinto pitkään!

Vierailija
4/4 |
23.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soseet maistuu meillä hyvin samoin rintamaito. Kuitenkin yöt on samanlaisia kuin teilläkin. Ennen vauva meni nukkumaan klo 20. ja söi nopeasti 23, 04 ja heräsi klo 7. Kaikki olivat tuohon tyyytyväisiä. Nyt pari viikkoa yöt on ollu aivan yhtä härdelliä. Vauva menee nukkumaan vasta 23 ja heräilee noin tunnin välein.



Meidän tytölle on alahampaat puhjennu, josko kohta tulis ylähampaat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kaksi