:-( meillä on mies, kakkonen ja vitonen mahataudissa
Teini antoi ylen eilen aamuyöllä ja illalla lämpöili. Vuosikas oksensi eilen iltapäivällä ja illalla meni ihan vesiripulille, pitkin yötä nousi sängyssään seisomaan...enpä ole paljoa nukkunut viime yönä, mies majaili illan wc:ssä ja vieressä ähisi ja käänsi kylkeä hereillä yön läpeensä, lähti tosin jo neljältä töihin. JaaA, saa nähä mihin tää päivä oikein viel menee, kuka on seuraava uhri?!
Kommentit (3)
Pakko silti sanoa,että mulla särähtää aina oudosti korvaan tuo lasten numerointi, se kai kuuluu suurperheellisten elämään. Tuntuu oudolta, kun vanhemmat puhuvat kolmos- ja kutoslapsesta jne.
Ihan etunimillä puhutaan ja puhutellaan.
Juu toivottavasti ei tule vessajonoa ja toivottavasti itse säästyn, menee päiväjärjestys ihan sekaisin, jos niin käy!
Oksutaudista tahtoo tulla aina sitä ylimääräistä pyykkiäkin, kun mikähän siinä on, että usein mahatauti alkaa öiseen aikaan ja ekat ehtii tulla sänkyyn tai matkalla vessaan.
olla niin iso perhe. Vai mitä... Ainakin itselle aina iskee sellainen tunne, kun useampi perheenjäsen sairastaa ja vielä monta terveenä ja pelkää, koska loputkin vessajonossa... Voimia teille taudin kanssa. Vatsataudit ovat taudeista viheliäisimpiä. Onneksi ne yleensä menevät nopeasti ohi,