Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voitteks kuvitella! Että mies sanoo: "mieluummin

Vierailija
02.12.2009 |

vauva kuin koira."



Meillä nyt 3 lasta, nuorin 8kk ja minulla vauvakuume. Olen päättänyt (jo) että otan meille (vähintään kokeiluun allergian vuoksi 2-v., tutun lapsirakkaan pikku-) koiran. Kun kerroin tämän miehelle, hän sanoi ettei halua koiraa, mieluummin ottaisi vauvan.



Mitäs tekisit?

a) vauvan

b) ottaisit koiran

c)ennen pitkää tulee molemmat

d)eron

e)jotain muuta, mitä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei yhtään haluaisi. Tyytyisin siihen mitä sulla jo on: mies ja kolme lasta. Ehkä sitten joskus myöhemmin miettisin uudestaan.

Vierailija
2/4 |
02.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

me otettiin tasan vuosi sitten koiran pentu... koulutettiin se ja lenkkeiltiin yms. Tulinkin odottamatta raskaaksi ja palasin hoitovapaalta töihin ja sitten tuo koira alkoi tuntua aivan järkyttävältä rasitteelta, vaikka sitä paljon rakastammekin. Onneksi mun serkku on nyt pitänyt siitä hyvää huolta ja koira majailee siellä nyt toistaiseksi. Meillä lapset nyt 6v ja 3v.. laskettu aika on mulla 4 viikon päästä. Itse taisin tehdä päätöksen tuosta koirasta liian nopeasti. Meilläkään mies ei sitä olisi halunnut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei voi jäädä -ainakaan- vauvantekoa miettimään, alkaa 4-kymppiä olla lähempänä kuin 3! Eli on siis tehtävä mitä mies haluu :DD

Vierailija
4/4 |
02.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

...haluta sen vauvan mieluiten...???! Mistä tuollaisia miehiä muuten saa?