Mistä halvalla kivoja erilaisia astioita? Käytetty kelpaa.
Tykkään eripari astioista. Haussa siis joku kirppis tms. missä astioita edullisesti ja isolla valikoimalla, eli voi olla erikoistunut astioihin (tosin nämä varmaan yleensä pitäytyy tunnetuissa merkeissä hinnan takia) tai itsepalvelukirppis tai muu käytetyn tavaran kauppa. Ei tarvitse olla merkkituote. Vinkkejä kenelläkään?
Kommentit (9)
Kiertele kirpputoreja. Et laittanut missä päin asut..?
Tuohon saattaa hieman vaikuttaa se mitä kaupunkia lähinnä ajattelet...
Oletko katsonut Tori.fi:n astiatarjonnan?
Vierailija kirjoitti:
Kiertele kirpputoreja. Et laittanut missä päin asut..?
Tosiaan se unohtui. Pyörin vähän ympäri pk-seutua eli mistä tahansa täältä, toki vinkkejä muuallekin kannattaa antaa jos jotain toista kiinnostaa myös.
Kiertelen tosiaan kirppiksiä mutta en tiedä yhtäkään ip-kirppistä mistä luotettavasti löytyisi enemmän kuin pari astiaa ja kierrätyskeskus yms. on mielestäni ylihinnoiteltu. Esim. ip-kirppis Bellan yhteydessä oleva wanha pörssi tms. on muuten kiva mutta selkeästi brändituotteisiin erikoistunut eli ei siis mitä etsin. Kiinnostaisi siis mistä muut löytävät kivoja astioita edullisesti vai löytävätkö mistään?
En ole katsonut toria, liikaa vaivaa. En etsi kokonaista astiastoa, keräilyharvinaisuuksia tms. vaan omaan silmääni nättejä ja erikoisia astioita edullisesti. Esim. hm:lläkin on ollut vuosien varrella monia kivoja kuppeja ja lautasia, mihin joku menisi myymään näitä?
Toriin. Kirppisten pöytähinnat ei kannusta halpojen astioiden myyntiin.
Täytyy todeta, että viimeksi heitettiin iso kasa eripari astioita suoraan jätelavalle, kun tyhjennettiin omakotitalon irtaimistoa. Ei tullut mieleenkään niitä vanhoja, epämääräisiä astioita viedä enää mihinkään myyntiin. Arabiat sun muut menivät ahneimmille sukulaisille. Voisin kuvitella, että monet heittävät astioita suoraan pois.
Bump