Natsistinen isäni pakotti koko perheen lapsia myöten nuuhkimaan maata pihallamme, koska sai siitä jtn...
Perverssiä tyydytystä. Naapurit katsoivat ihmeissään ja luulivat meitä varmaan ihan hulluiksi.
Olen jälkikäteen miettinyt, että täyttyykö tuossa jonkun rikoksen tunnusmerkit.
Isä oli myös hullu muutenkin. Riehui ja oli väkivaltainen.
Hän on kuitenkin jo kuollut. En ikinä saanut suutani auki ja hän jäi ilman rangaistuksia.
Oikeastaan koko perhe vaikeni. Lyömisistä ja tönimisistä ja kimppuun hyökkäämisistä ainakin olisi tullut sanktiota.
Kommentit (6)
Valitettavasti tämä on totta.
Olen jo yli 50v.
Et taida olla paljoa maailma nähnyt jos et tätä todeksi uskoa. Sairaampiakin ihmisiä löytyy. Ns. ihan normaaleiden joukosta.
T.ap
Tuttua. Narsisti nauttii nöyryyttää ja alistaa. Mullakin väkivaltainen julma narsisti isänä. Piti ryömiä lattialla, ja isä laittoi kengän pään päälle ja sanoi ”mulla on valta liiskata tai olla liiskaamatta sinut”.
Tai sit pimeällä tiellä pienet lapset (tarhaikäiset) pysäytti auton, pakotti ulos ja uhkaili että jätän teidät tähän jäätymään kuoliaaksi. Sitten otti takas kyytiin kun itkettiin ja rukoiltiin ja anottiin.
Koko lapsuus ja nuoruus oli tuollaista. Se nautti silminnähden tuosta vallantunteesta kun sai kiisata heikompiaan. Äiti pelkäsi sitä niin ettei uskaltanut puolustaa lapsiaan.
Vierailija kirjoitti:
Keksi parempia!
Tuollaisella keksimälläsi käytöksellä ei ole mitään tekemistä narsismin kanssa.
Tuo on juuri puhtainta narsistin touhua, olet lapsellinen jos et sitä tiedä. Alistaa ja häpäisee, nöyryyttää ja vie ihmisarvon.
Samanlainen lapsuus täälläkin. En osaa muuta sanoa kuin jaksamista.
Ei välttämättä ole satua. On myös tyypillistä, että noilta hulluilta löytyy mitä kummallisimpia perverssion lähteitä.
Tuttua, ajettiin ulos pakkaseen, meitä lapsia ajettiin puukolla takaa, haulikolla takaa, uhkailtiin ta**aa lemmikki, kiristettiin vaikka millä.
Voi kun tietäisitte miten mielenvikaisia sadisteja onkaan olemassa. Ja nää saa aika usein lapsia koska naiset tykkää niistä.
Keksi parempia!
Tuollaisella keksimälläsi käytöksellä ei ole mitään tekemistä narsismin kanssa.