Lue keskustelun säännöt.
Onko täällä persoonaltaan "porukan pellejä"?
08.08.2021 |
Eli niitä hauskuuttajia ja läpänheittäjiä. Koetteko sen olevan teille synnynnäinen piirre, vai ympäristön pakotteiden muokkaama? Koetteko asetelman taakkana? Minulla on vaikeuksia hahmottaa onko mieheni pikkuveli (minullekin kuin pikkuveli) kumpaa sorttia.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En tiiä. Mä oon vaan tämmöne perukan polle, hirn, hirn, hirn.
Vauva-ympäristössä on erittäin paljon tosikkoja ja tämmöinen pelkkä kirjoittelu tulkitaan usein hyökkääväksi, kun ei näe, että mä nauran kun heitän kommenttia. Johtaa usein kommenttien sensurointiin ja alapeukkuihin, mutta mitäpä tuosta viesti on mennyt perille kumminkin.
Juu ja olen luonnostani tämmöinen, siviilissä ehkä hiljaisen oloinenkin, mutta nopeat hoksottimet ja tilannetaju, jos tilanne sattuu kohdalle, milloin voi lohkaista jotain epäsovinnaista, niin en mä sitä pidä omana tietonani, jos siitä muillekin on iloa, mukaan lukien itseironiset heitot.