Miten selvitä aikuislukiossa?
Nyt on tullut vuosi täyteen, etäopiskeluna. Pelkkää kutosia. Mä en ymmärrä mitään mitä haetaan aineissa ja tunneilla! Tukea olen yllin kyllin saanut, kukaan ei silti osaa sanoa mitä pitää oppia ja miten.
Hissan tunnilla ope vaa puhuu itekseen 1,20min ja kiroilee, äikässä samaa juttu "essee on tekstien helmi" mitä tosta pitää päätellä??
En olisi ikinä uskonut että lukio on noin vaikea :,( yksin vielä kun pitää opiskella, seinät kaatuvat päälle.
Ikä 32v.
Kommentit (4)
Onko sulla joku käsitys siitä, missä menee vikaan?
Oletko kysynyt, mitä pitäisi tehdä toisin, että arvosana olisi korkeampi tai mitä mihinkin arvosanaan vaaditaan?
Mikään ei jää päähän ja en pysy tahdissa :( luulis että tässä iässä jo osaisi. En vieläkään tajua mitä abi- sana tarkoittaa. Kaikki on kaikille niin itsestäänselvyys eikä kukaan osaa selittää.
Mulla ei riitä ketteryys, pitkäjänteisyys ja istumalihakset. Vielä kun kerrostalossa joutuu opiskelee, niin siitä ei tuu yhtään mitään.
Kirjastot kun kohta 2 vuoteen ovat olleet kiinni coronan takia.
Ei hajuakaan mitä etänä ja yksin pitää tehdä!!
Ks. esim. Abitreenit. Kysy opettajilta. Kuutonenhan on kirkkaasti läpi mennyt kurssiarvosana.