Hirveä riita kaverin kanssa, puhelimeni oli pyödän laidalla ja kun hän laittoi viestin niin värinästä puhelin putosi lattialle ja näyttö hajalla
Vaadin häntä maksamaan 100% näytön vaihdosta. Kaverini väitti että voi maksaa max 50%. Hirveä riita tuli tästä. Kumpi on oikeassa?
Kommentit (28)
Tosi väsynyttä jos joku alkaa tähän vastaamaan. Eikö voitais antaa nämä typerät provot vaan tippua pois jättämällä kommentoimatta mitään.
Kaverin ei pitäisi maksaa mitään. Koska itse olit asettanut puhelimen vahingossa liian reunalle ja värinä päällä. On parempi vaan hankkia uusi
Montako olette, kun pitää viestitellä vierustoverille? 15 tai jotain ja seuraavaksi täytätte 16...?
Onko AP jotenkin vajaa? Viimeksi miehen lomat oli ongelmana.
Ei saa haukkua alakoulukkaita noin vanhoiksi.
Molemmat olette väärässä ja voitte maksaa tästä konsultoinnista minulle 20 e/ naama.
Vierailija kirjoitti:
Kaverisi on oikeassa.
Molemmat väärässä.
Musta todellinen korvausvelvollinen on naapurisi. Voihan olla, että hän on vaikka hyppinyt tai tömistellyt asunnossaan, jonka seurauksena kännykkäsi on osaltaan heilahtanut vielä huonompaan kohtaan pöydällä.
Sinun pitäisi maksaa kaverillesi 5x puhelimen hinta hyvitykseksi noin vammaisesta vaatimuksesta. Ja sitten mennä suihkuun ja töihin