Mistä nykyään saa ostettua Saarioisen vege-kebakkoja?
En ole vegaani, mutta vegekabokot ovat olleet silti itselleni suurta herkkua. Nyt niitäkin ei enää näy missään vaikka vielä maaliskuussa niitä sai kaupoista.
Kommentit (9)
Hyppää järveen sillä ei semmoisia ole olemassa, mutta Saarioisen kebakot on hyviä ja sopivat kaikille.
Miksi normaali jauhelihakebakko ei käy?
Kyllä kunnon 100% porsaan kyljys pitäisi tulla grillissä niin hyväksi ettäs maistuu vegaanillekkin. Vegemössöt eivät ole tarpeellisia eikä välttämättömiä.
Katso esim K-ruoka tai S-ryhmän nettisivulta, mistä kaupasta löytyy. Voit myös tarkastaa Saarioisten nettisivuilta, valmistetaanko tuotetta vielä.
Vierailija kirjoitti:
Katso esim K-ruoka tai S-ryhmän nettisivulta, mistä kaupasta löytyy. Voit myös tarkastaa Saarioisten nettisivuilta, valmistetaanko tuotetta vielä.
Kävin itse katsomassa Saarioisten sivut. Eivät enää valmista tuota tuotetta.
Lopettivat myös täydellisen vegaanipizzan jo aiemmin.
Kebakkoja myydään edelleen
https://www.s-kaupat.fi/tuote/saarioinen-kebakko-kypsa-jauhelihavarras-…
Niitä saa kaupasta idiootti. Eivät ole poistuneet minnekkään joten älä valehtele.