Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Etusormessa ensin pieni syylä, nyt iso mätäpaise tms..

Vierailija
12.09.2009 |

Hirveän kipeä on. Kerran puhkasin patin ja laitoin kortisonia. Nyt parin päivän päästä "paise" on taas iso. Auttakaa! Särkee ja pelottaa mikä se on. Kehtaako tuon kanssa mennä lääkäriin?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Putsaa esim.amiseptillä tms. Pakkohan se on kehdata mennä lääkärille, jos se vaan pahenee. Voi olla, että tarttet antibioottikuurin. Vielä "nolompi" olis odotella vaan ja menis edelleen pahemmaksi, kehittyis esim.ruusu, joka ei ole leikin asia (googleta vaikka).

Vierailija
2/5 |
12.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

sormessa voi olla jokin vierasesine, jota elimistö yrittää poistaa märkimällä. Anyway, kuulostaa kuuritarpeelta ja lääkärin katsomiselta!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytyy kai sitä mennä, olen vain tyyppiä "lääkärit nauraa ellei ole pää kainalossa" mutta oikeesti haavojen kanssa ei ole leikkimistä.

Eikö kellään ole käynyt samaa?

Vierailija
4/5 |
12.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomattiin, kun turposi vähän ja pistoskohdan ympärille tuli vähän märkää. Lääkäri antoi heti antibioottikuurin ja kertoi, että olisi voinut tulla verenmyrkytys. Käski seurailla, että tuleeko sormeen punaista juovaa, vaikka ab-kuuri aloitettiin.



Lääkäriin siis, tuosta pienen oloisesta jutusta voi huonolla tuurilla tulla isompia pulmia.

Vierailija
5/5 |
13.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kukaan ei nauranut! Pitkä oli jono mutta sain lopulta kuurin. Hyvä että uskalsin :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kolme