Rintani ovat niin kamalat, että ne estää treffailun jatkamisen :(
En kehtaa näyttäytyä koskaan ilman liivejä miehen seurassa ;( Ei ole rahaa kohotukseen.
Kohtalotovereita?
PS, ne on oikeasti kamalat, tyhjät, täysin tyhjät.. nännit ylempänä kuin nahka ja kuoppa :(
Olen tavannut ihanan miehen. Olen omasta mielestäni kaunis, en vain pysty etenemään astetta syvemmälle :(
Kommentit (45)
Vierailija kirjoitti:
0/5
En tiedä, onko aloitus provo vai ei, mutta itselläni on sama tilanne. Epämuodostuneet rinnat estää seurustelun, koska häpeän niitä liikaa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
0/5
En tiedä, onko aloitus provo vai ei, mutta itselläni on sama tilanne. Epämuodostuneet rinnat estää seurustelun, koska häpeän niitä liikaa.
Näin käy kun tavoittelee vain itseään parempia miehiä.
M/40
Mitä tarkoittaa "nännit ylempänä kuin nahka ja kuoppa"
Onnea. Mulla on toinen rinta leikattu pois ja rakennettu selästä uusi tilalle. Se on ylempänä kuin toinen eikä siinä ole nänniä. En kehtaa mennä edes uimalaan, miehen seurassa voisi sentään pitää vaikka liivejä päällä.
Sitten kun olet 75-vuotias niin mietit että miten voisit yhä näyttää yhtä hyvältä kuin nykyhetkessä. Ja todennäköisesti jo teininä olit tyytymätön johonkin piirteeseen, esim reisiin jotka oli silloin muka liian paksut, mutta minkä ottaisit nyt takaisin.
Koskaan ei ole hyvä.
Naurettavia putkimunia kirjoitti:
Silikonia sitten. Miehet ei välitä , pidä vaan liivejä ja sisään silikoni lisät irtonaisia . Miehet ei oikeesti tajua mitään . Ne ei tarvi kuin sen alapään.
Yksinkertaisilla naisilla on yksinkertaisia miehiä.
Sincc
Jokaiselle annetaan tasonsa mukaan.
Jotkut seksyt rintsikat käyttöön? Tuskinpa miestä haittaa jos sanot että nautit enemmän rintsikoissa kuin ilman.
Kerro miehelle että ajattelet noin. On kurja jos kropassa on kohtia joille ei oikein voi mitään ja ei ole tyytyväinen niihin kohtiin.
Minulla on huulessa hermovika kun harrastuksessa meni huuli halki ja se on sellainen kosketusarka niin ajattelin etten koskaan löydä ketään kun en voi pussailla. Ensitreffeillä vaimoni sanoi ettei kyllä voi sietää pussailua joten ei ehkä ala vaimoksi koskaan kenellekään mutta saatoinkin heti kertoa huuliongelmastani.
Kehoissa voi olla kohtia joista on vaikea iloita ensinäkemältä mutta nuo kohdat voivat olla kehon toiminnallisuuden kannalta tärkeitä ja onhan ne osa itseä ja kehoa kuitenkin.
Jos mies on kiva, hän ei ajattele miltä rintasi näyttää vaan viihtyy seurassasi. Rinnat taitaa olla saanut liian paljon huomioita nyt sinulta itseltäsi. Hyväksy että kroppa muuttuu iän myötä, niin käy kaikille.
Miksi naiset aina häpeävät kaikkea mutta miehet eivät häpeä mitään. Lopettakaa se itsenne häpäisy. Ei ne miehet täällä määrää miltä naisten pitää näyttää harva kun heistä itsestäkään näyttää pas ka raposilta.
Oma käteni ei tuomitse minua, hyvin tullaan toimeen.
Pitääkö niitä tissejä näyttää heti seurustelun aluksi
Olen itse tissimies. Mulle olisi outoa jos ei liivejä sais ottaa pois ilman hyväksyttävää selitystä. En nyt väkisin tietenkään kenenkään liivejä ota pois. Kai siihen liivilliseen seksiinkin tottuisi jos muuten homma toimii.
Pienet ja sievät on paremmat kuin rumat ja roikkuvat. Me sivistyneet miehet tuijotetaan enemmän kaunista persettä.
M35
Vierailija kirjoitti:
Olen itse tissimies. Mulle olisi outoa jos ei liivejä sais ottaa pois ilman hyväksyttävää selitystä. En nyt väkisin tietenkään kenenkään liivejä ota pois. Kai siihen liivilliseen seksiinkin tottuisi jos muuten homma toimii.
Millaiset vaatimukset sulla on rinnoille? haittaako riippuvat,arpiset, liian isot, pienet? Millaisista pidät eniten?
Vierailija kirjoitti:
Pienet ja sievät on paremmat kuin rumat ja roikkuvat. Me sivistyneet miehet tuijotetaan enemmän kaunista persettä.
M35
Eikös sivistys ole ihmisissä vähän muualla kuin siellä perseessä?
Mulla on kehonkuvan dysmorfinen häiriö ja ymmärrän tosi hyvin tunteesi, ap. Jos olet vielä nuori, ikääntyminen saattaa auttaa sua. Sitten kun kaikkien kehot alkaa olla "vääränlaisia", moni tajuaa ettei niillä ole oikeasti väliä ja siirtyy eteenpäin. Mutta ei tuota kannata jäädä odottamaan, sun pitäisi tajuta että jos mies ei osaa suhtautua tuollaiseen, sun tai kenenkään muunkaan naisen ei pidä olla hänen kanssaan. Se ei kerro rakkaudesta eikä hyväksynnästä, vaan siitä, että olet hänelle jotakin muuta kuin toinen ihminen. Deittailukulttuuri ja parisuhteet ylipäätäänkin on nykyään aika vaikeita, mutta kellään meistä ei ole toivoa jos ei jotenkin päästä yli noista vaikeuksista. Jotenkin vaan etsit sellaisen tyypin, jolle voit tutustuessa sanoa, että olet rinnoistasi tosi epävarma ja puhua asiasta niin, että löydätte jonkin ratkaisun. Se on hyväksi, että jo varhain voi erotella ihmiset joilla on väärä asenne ja jotka eivät oikeasti arvosta tai halua sua niistä, joiden kanssa kannattaa jatkaa.
Apua, ota ap lainaa ja leikkauta rintasi!!! Itse olen kovin säästäväinen ihminen ja ei ollut ongelmaa laittaa 4000 tisseihin kun sain lapset imetettyä ja painon pudotettua ihannepainoon. Saman tein vatsaroikolle. Tissit ei ollu varsinaisesti tyhjät pussit mutta roikkuivat (jg-mitta 32cm) ja olivat aika isot joten rintojen pienennys ja kohotus oli operaation nimi.
Nyt on ihanaa olla omassa kropassa, en häpeile rintojani, en mahaani, jok'ikisen euron arvoinen juttu . Arpiakin kannan ylpeydellä. :)
Vierailija kirjoitti:
Miksi naiset aina häpeävät kaikkea mutta miehet eivät häpeä mitään. Lopettakaa se itsenne häpäisy. Ei ne miehet täällä määrää miltä naisten pitää näyttää harva kun heistä itsestäkään näyttää pas ka raposilta.
Kyllä miehistäkin todella moni häpeää kehoaan, eikä sekään tee maailmaa yhtään paremmaksi.
0/5