Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Siirryn pian vasemmiston äänestäjäksi!

Vierailija
22.12.2020 |

Patamustana porvarina olen vaikuttunut siitä, kuinka oikeistolaista linjaa tämä hallitus oikeastaan vetää! Työttömät ja köyhät laitetaan ahtaalle kovempaa kuin Kokoomus on koskaan edes uskaltanut haaveilla! Kiitos sanna &co! Alan pian äänestäjäksenne! Köyhät kyykkyyn on yhteinen tavoitteemme!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
22.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Way to go!

Vierailija
2/4 |
22.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäläisyritykset ajavat Suomessa työehtosopimusten yleissitovuuden purkua. Venäläisten Oligarkkien joko suoraan tai bulvaanien kautta omistamat firmat ovat jo 1990-luvulta alkaen ajaneet tes-yleissitovuuden purkua., Nämä oligarkkien omistamat yritykset ovat useimmiten niitä joissa Suomessa maksetaan oman alan keskimääräistä pienempää palkkaa. Monissa voi olla Suomalaisniminen omistaja toimitusjohtajana tai omistajana kyseessä on tällöin kuitenkin bulvaaniomistaja tai Suomalaissyntyinen ja Suomen kansalaisuuden omaava henkilö, joka mieltää itrsensä Venäläiseksi..

Nämä yritykset ovat Suomessa ongelma koska juuri näissä firmoissa poljetaan myös Suomalaista palkkatasoa ja juuri näissä yirtyksissä tapahtuu työvoiman väärinkäyttöä.

Nämä yritykset tilaavat entisen Itäblokin maista halpatyövoimaa ja palkkaavat heitä euron jopa euron tuntipalkalla ja tarjoavat heille yösijan maakellarista tai vastaavasta paikasta...näistä tapauksistahan olemme toisinaan lukeneet myös lehdistä. Erityisesti rakennusala on tunnettu näistä yrityksistään mutta myös konepaja alalta tätä toimintaa löytyy.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse siirryn kokoomuksesta Persuihin, koska persuksi aina haukutaan.

Vierailija
4/4 |
22.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös vasemmiston ikiaikainen tavoite ole ollut tehdä kaikista yhtä köyhiä? Paitsi tietysti puolue-eliitistä ja heidän valitsemustaan etuoikeutetuista jotka ovat tasa-arvoisempia kuin toiset.

Hyvällä tiellä ollaan.