Nainen! ovatko silmäsi mielestäsi kauniit ilman meikkiä?
Kommentit (28)
No enn ole mielstäni mikään fckface.
Eivät, mutta mitä sillä on väliä? Niillä näkee suht hyvin, se on kai olennaisempaa.
Ihan normimollukat. Voin kyllä ihan hyvin lähteä ihmisten ilmoille ilman meikkiäkin.
Meikin tarkoitus on saada näyttämään paremmalta. Taitavasti ja nätisti meikattuna näyttää aina paremmalta kuin ilman meikkiä.
Parhaimmilta näyttävät kun ripset taivutetaan
Eivät erityisen kauniit. Ihan tavallisen näköiset, ripset kun ovat vähän mitättömät vaikka olenkin ruskeaverikkö. Silmien väri tulee kauniimmin esiin kun laitan ripsiväriä ja rajaan yläluomet pehmeästi.
Jos vertaan siihen miltä näyttävät meikattuna niin kyllä.
Heittämällä paras osa, jos pitäisi kertoa itsestään se kohta, mistä pitää eniten. Ja silmät kun ovat sielun peili, niin hyvä osa onkin. :)
Mitä väliä sillä on, ovatko vai eivät? Tai sillä ovatko kauniit vai eivät meikinkään kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Heittämällä paras osa, jos pitäisi kertoa itsestään se kohta, mistä pitää eniten. Ja silmät kun ovat sielun peili, niin hyvä osa onkin. :)
Minun paras osa on peräpukama, ja kerronkin aina. Ja sitten korjaan, että sori, tää ei ollutkaan se poliittisesti korrekti versio. Siis mun paras osa on jalustin, sellainen pieni luu tuolla korvassa.
Sattuvat olemaan valtavirrasta poikkeavat malliltaan ja sen vuoksi ainakin luomiväriä.
Ei ole, haljun näköiset. Mulla on niin vaaleat ripset että näyttää ettei ole ripsiä ollenkaan. Ja musta ripsiväri tuo kivasti silmien omaa sinistä väriä esille, ilman ripsaria sekin näyttää tylsältä
Ihan kauniit. Ei liian isot eikä pienet, ei liian lähellä tai liian kaukana toisistaan. Ei mitkään viirusilmät tai möllöttävät pyöreät, just sopivan malliset. Värikin on hyvä, tummansininen. Suht pitkät ja tummat ripset. Kyllä mä näistä tykkään.
Vierailija kirjoitti:
Meikin tarkoitus on saada näyttämään paremmalta. Taitavasti ja nätisti meikattuna näyttää aina paremmalta kuin ilman meikkiä.
Ehkä näin, mutta kaikilla ei vain sovi meikki ei sitten millään. Itse ainakin olen nähnyt ihmisiä ns. kaunilla ja hyvin tehdyllä meikillä, ja silti näyttävät kivemmalta ilman sitä meikkiä. Makuasioitahan nämä on, vaikka sen meikin tarkoitus nyt muka olisikin saada näyttämään paremmalta.
Ja sitten tietenkin vielä se totuus, että 90% ihmisistä ei ikinä ole niin hyviä meikkaajia joten...
Silmien sininen väri korostuu paremmin, kun käytän ripsiväriä. Itse silmien muoto on kaunis minusta ilman meikkiä.
Kauniin väriset ovat (kirkas, vaalea sininen), mutta muodoltaan eivät niin kauniit. Minulla on isot ja pyöreät silmät. Katseeni on kuin pöllöllä 😂 Silloin kun jaksan panostaa, meikkaan ne enemmän mantelimaiseen muotoon rajauksen ja luomivärin avulla. Silloin ne ovat kaunein piirteeni ja saankin meikattuna monesti kehuja, että onpa sinulla kauniit silmät.
Omat meripihkan sävyiset silmäni on kehystetty tummilla piirteillä, joten en edes tarvitse kulmien meikkausta tai ripsiväriä.
Saan niistä kovasti kehuja, koska poikkeavat niin paljon suomalaisten perus vaaleista ja viileistä piirteistä. Itsekin pidän katseestani.
Kyllä ovat. Ehostus saa ne vain näyttämään kauempaa samalta kuin mitä ne näyttävät läheltä.