Mitäs luulette, jatkaako Trump Putinin liehittelyä vielä pressan tehtävistä vapauduttuaankin?
Kommentit (5)
Et ole tainnut paljoa tilannetta seurata? Siellä on paljastumassa aikamoiset vaalivilpit demokraattien taholta, mikä tulee todennäköisesti takaamaan Trumpin jatkon.
Jeps, aivan samaa mieltä.
Kaikesta törkystä ja erityisesti suomalaisen median jauhamasta paskasta huolimatta, Trump ei todellakaan ole mikään huonoin Usan presidentti.
Hyvin äkkipikainen, arvaamaton ja liiankin kansanomainen on ollue ja loukkaavan suulas.
Mutta on kuitenkin olemassa monia asioita, joissa hän onnistui kautensa aikana.
Enkä mä ole mikään perussuomalainen, enkä Trumpin enkä minkään muunkaan puoleueen kannattaja. Olen itseasiassa neutraali politiikka jutuissa.
Mutta pelkästään jonkin vastenmielisyyden takia jotain ihmistä kohtaan, ei kukaan voi merkitä häntä totaalisesti huonoksi, kaikkein yhteiskunnan asioiden hoidossa.
Eikä myöskään arvottomaksi ihmiseksi. Näin on Trumpin kohdalla käynyt, ainakin useilla suomalaisilla keskustelu areenoilla.
Siis tää on kommentti viestijälle numero 1/1.
Miksi kummassa niin tekisi?
Eihän hänellä ole presidenttikautensa jälkeen mitään vaikutusvaltaa, missän päin maailmaa?
Paitsi jos rahapulassa alkaa vuotaa niitä valtiollisia yms. tietoja, joista on lukenut, nähnyt ja saanut muuten kuulotietoa.
Mutta luulen ettei hänellä ole tietoa paljoakaan mistään, ei mitään todellista tietoa tärkeistä, super salaisista asioista
Hän ei ole mikään tieto orientoituntunut tyyppi.
Ja tuskin tämän vuoksi tietää, mitä hän "todellisuudessa" tietää!
Rummpi on enemmänkin populistinen ja arvaamaton, ihmistyyppinä, myös tietojen vuotajana,
Mutta tottahan toki hän pitää "ystävistään" todella tiukasti kiinni jo siitäkin syystä että jotkut ennustelevat Trumpin uutta tulemista seuravissa Usan presidentinvaaleissa, vuonna 2025.
Mutta arvelen, että tuohon mennessä Rumppi alkaa olla kenties liian iäkäs jaksamaan vaalikampanjointa, tai talousongelmiensa takia liian "köyhä" käymään yleensä mitään kampanjoita.
Mutta toki aate todennäköisesti elää edelleen.
Rumppi on bisnesmies, ja se on Usassa aina ykkösjuttuja.
Ja sitäpaitsi ihan rehellisesti sanottuna, ei Rumppi loppujen lopuksi niin s.atanan huono pressa ollut, kuin hänestä on mediassa kuva luotu.
Harvempi ihminen elämässä on niin mustavalkoinen, kuin ulkopuoliset ja etenkin ilkeät ihmiset, antavat toisesta ihmisestä kuvan ja arviot!
ärk