Miksi 40+ miehet ei tajua siistiä karvoitustaan?
Täällä oli keskustelu naisten sheivaamisesta. Itse pidän posliinia, koska nautin suuseksistä eniten sillä tavalla. Isompi ongelma kuin naisten karvoitus on mielestäni kuitenkin miesten. Kaikki nuoremmat miehet siistivät karvoitustaan itsestäänselvästi, mutta oman ikäiseni eli 40+ eronneet miehet eivät ilmeisesti ole sellaisesta kuulleetkaan. Kainaloissa on deodorantista hapertuneet kellertävät tupsut, rintakarvojen lyhentäminen tuntematon käsite ja bolsereissa ryöppyää tunkkainen puska. Kuka voisi valistaa heitä että 2000-luvulla miehetkin ovat ryhtyneet siistimään muitakin kuin kasvokarvojaan?
Kommentit (75)
Eiköhän karvoitus ole jokaisen oma asia, eikä kenenkään miehen kuulu sheivata naisten takia.
Mutta kun ne karvat tuoksuu tunkkaisilta ja painuu kasvoille ja nenään. Suuseksin antaminen on miellyttävämpää, jos mies lyhentää karvojaan.
Jos vaikka 40+-miehen oma yksityisaviovaimotykkää karvoista eivätkät ole het nirppanokkiintuneet niin mitä karvojen siistimiseen silloin kumpainenkaan muuta tarttis kuin saunaa, suihkua ja saippuaa ajoittain
eipä noita tarvii missään näytellä. se aika oli jo.
En alistu femakkojen karvattomuusprobagandaan.
Eipä silläkään asialla ole enää tässä iässä merkitystä.
Vierailija kirjoitti:
En alistu femakkojen karvattomuusprobagandaan.
Mukavaa että joku tajuaa rinnastaa feminismin ja karvattomuuden koska molemmat tuottavat naisille turnoffia.
Kunpa ne 40+ miehet tajuaisivat edes poistaa ne yksittäiset viisisenttiset kulmakarvat sekä nenästä ja korvista tursuavan karvoituksen... olisi ystävällistä ihan kaikkia ihmisiä kohtaan.
Koska ovat nähneet ikäisiltään naisilta, miten kauhealta kynitty alakerta näyttääkään...
Tiedän, että tätä karvoitusta ei tule enää kukaan muu kuin minä näkemään. Miksi siis ajella tai siistiä?
Annan kaikkien karvojen kasvaa ihan vapaasti.
m40
Vierailija kirjoitti:
Mutta kun ne karvat tuoksuu tunkkaisilta ja painuu kasvoille ja nenään. Suuseksin antaminen on miellyttävämpää, jos mies lyhentää karvojaan.
Miss Deepthroat?
Olenkin ihmetellyt kuka nainen tykkää miehillä viiksistä, siis sellaisista mitkä eivät ole lyhyt sänki vaan ihka oikeat viikset?! Eivätkö ne häiritse suudellessa?
Valaiskaa, please.
Siitäkö naiset ottavatkin sitten nokkiinsa ja rankaisevat karvamiehiä kynimällä itseltään karvat pois. Voishan tuotajonkun pitemmän nenäja partakarvan nyppäistäkin jos tietäis että jossain oottaa karvansa säästänyt nainen. Naisten kumiankkailu tuntuu rangaistukselta
eli sä oot koeajanut kaikki parikymppiset miehet koska tiedät niiden karvoituksen ja merkittävän osan 40+ miehistä koska tiedät niidenkin tilanteen?
Sanoisin ettei ongelma ole karvoituksessa.
Vierailija kirjoitti:
Olenkin ihmetellyt kuka nainen tykkää miehillä viiksistä, siis sellaisista mitkä eivät ole lyhyt sänki vaan ihka oikeat viikset?! Eivätkö ne häiritse suudellessa?
Valaiskaa, please.
En mä niitä naisen takia kasvata enkä ajele.
Onko paha jos maailma ei pyöri ympärilläsi?
Vierailija kirjoitti:
Mutta kun ne karvat tuoksuu tunkkaisilta ja painuu kasvoille ja nenään. Suuseksin antaminen on miellyttävämpää, jos mies lyhentää karvojaan.
Miehen alapään karvoitus ei vaikuta pätkääkään suuseksiin, ellei miehen vehje ole noin 5cm pitkä tai ellei nainen ole jatkuvasti syväkurkkuilemassa. Eivät ne karvat siinä varressa kasva, eivätkä hepin päässä jossa herkin tuntoaisti on. Vihje: terskanpäätä kannattaa eniten maistella ja imuttaa, ei vehkeen alinta osaa häpyluun tuntumassa.
Et ole tainnut koskaan suuseksiä antaakaan, eli aloitus oli aika huono provo.
Jos vastaan tulisi suurinpiirtei ikäiseni, eli joku 43-50 vuotias mies, jolla on alakerta kynitty tai siistitty, niin siihen jäisi koko homma! Nauraisin itseni kipeäksi ja en suostuisi edes katsomaan siihen suuntaan toista kertaa. Ajattelisin miehen olevan myös aika neiti, jos kaulasta alaspäin karvojaan ajelee.
Miksi pitäisi alistua matriarkaatille?