Kumi puhkesi,vauva 4kk,pitäisikö ostaa testi varmuudeksi
niin menkkani alkoi tuossa joku aika sitten synnytyksen jälkeen ja kumi sitten puhkesi kp 6. en hakenut jälkiehkäisyä, koska toinen lapsi ei olisi katastrofi, vaikka ei olla vielä suunniteltu lasta. veikkaan kuitenkin että on aika epätodennäköistä raskautua kp 6 yhdynnästä? mitä mieltä olette, kannattaisiko testata varulta?
Kommentit (5)
Eli teille siis ilmeisesti tulee samana vuonna kaksi vauvaa? Hihhii! :) Aika hassua! :) Tsemppiä ja voimia jatkoon!
t. kahden äippä
Täälläpäin vauva nyt 3kk, ja raskausviikkoja kasassa 8.
Oliko äp:n kortsuja? Meillä hajosi niitä kaksi putkeen... hain jälkiehkäisyn eikä niihin enää koskettu. Ja mitään ihmeellistä ei niille tehty. Miksihän laittoivat paskoja kortsuja äitiyspakkaukseen? Valtio tahtoo lisää veronmaksajia. ;))
Mulla on tilanen se, että menkat eivät edes alkaneet synnytyksen jälkeen. Ekan kerran sektailimme sitten vauvan ollessa 2kk vanha. Ihan kyllä oli kondomi käytössä. Vauvan olessa 4kk, rupesin ihmettelemään kun ei menkkoja kuulu. No, tk:ssa sanoivat että ihan normaalia jos vauva täysimetyksellä. Viimeviikolla sitten menin papa kokeeseen, ja sitä kautta sain selville että olenkin raskaana. Vauva on nyt 6kk 2viikkoa, ja raskaus on 12 viikolla menossa. Että tämmöistä, emme kyllä edes olleet huomanneet että kondomi olisi hajonnut. Mutta tod. näk niin on käynyt koska muuta kertaa emme seksiä harrastaneet,
Eli testaa ihmeessä, jos epäilet.