Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Oikeisto tai vasemmisto niin molemmat

Vierailija
29.08.2020 |

ovat samaa pask aa eri kansilla, välissä olevat jakavat itseään kummallekin laidalle tilanteen mukaan. Turha edes kuvitella että äänestämällä vaikka oikeistoa ensi vaaleissa Suomen tilanne paranee, ei taatusti parane. Sama meno jatkuu kuin nykyhallituksella eri muodossa. Esimerkiksi vasemmisto haluaa tuoda kaikki tänne koska maailmanparannus, oikeisto koska halpatyövoimaa. Vasemmisto lähettää rahaa muualle koska maailmanparannus, oikeisto veroparatiiseihin ja muille kavereilleen. Tehtaat lähtee koska vihreät haluaa "saasteet" pois, tehtaat lähtee koska oikeisto saa muualta halvempaa työvoimaa.

Mikään ei muutu ellei näitä kaikkia nykyisiä potkita pois ja täysin uusia ihmisiä tilalle, nykyisten kierrättäminen siellä on kuin ikkunan korjaamista teipillä, ei pidä ja lopulta koko ikkuna hajoaa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinun täytyy siinä tapauksessa perustaa oma puolue ja asettua ehdolle.

Vierailija
2/5 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen aina ollut samaa mieltä. On kaksi porukkaa joista en pidä, toinen ovat vasemmistolaiset, ja toinen ovat oikeistolaiset. Muut ovat mukavia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äänestjäthän ne päättävät, millaista politiikkaa Suomeen haluavat.

Kuka kansanedustajat voisi potkia ulos?

Kerropa se, ap.

Kansa ja vain Suomen kansa on itse valinnut siis äänestänyt joka ikisen kansanedustajan joka eduskunnassa istuu.

Miten ne siellä muuten olisivat, kuka muu ne olisi sinne palkannut, demokraattisessa maassa?

Vierailija
4/5 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap on pösilö.

Vierailija
5/5 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luuleeko ap, että Suomessa on joku, siis joku erityinen henkilö, joka palkkaa kansanedustajat?

Ja sitten tämä sama henkilö potkii kansanedustajia ulos, jos heidän työnsä ei miellytä?

Kas, siinäpä olisi erikoinen hallintomall!