Kaikon uusi naisten mallisto
Niin, mitä mieltä? Oletteko ostaneet?
Mietin tuon Button dressin ostamista toffeenvärisenä, mutta toisaalta tuo kietaisumekkokin on aika kiva. Almondin värisestä paidastakin haaveilen, mutta yksivuotiaan äitinä vähän epäkäytännöllinen, heh.
Kommentit (10)
Mitä nyt nopeasti katsoin niin ei mikään jäänyt oikein mieleen. Nuo neuletakit ovat ihan kivoja, mutta samalla hinnalla esim Muka Va tekee vielä kivempia.
Haluaisin tuon uuden nappihameen mutta ei kovin käytännöllinen kuosi ehkä lopulta...Rose Garland siis. Ehkä ostan puseron samalla kuosilla, jotenkin alaosissa on helpompi käyttää yhtä väriä.
Wind jumperista tulee mieleen tiikerin raidat, en ole siitä kovin innoissani. Tuo Goji on värinä tosi kiva, sääli ettei itselleni sovi.
Joka toisella mammalla on tuo ristipaita jossain värissä. Minusta eivät istu kunnolla. Ystävälläni on tuo Button Dress ja vähän katuu ostostaan. Kiristää kuulemma rinnoista, löysä vyötäröstä.
Mutta siis ihan kivoja nuo ovat verrattuna iänikuisiin tunikoihin joita suomalaiset suunnittelijat meille syytävät.
Mäkin ostin Button Skirtin Fudgena! Riskillä kokoa S kun normaalisti M, kuulemma reilu mitoitus.
Ostin tuon button dressin taannoin mustana mutta alle kymmenen käyttökerran jälkeen pari nappia irronnut, helma rispaantunut ja vyötärön ommel purkautunut. En odottanut että olisi näin huonolaatuisia, lasten vaatteet on olleet ihan kestäviä vaikka värit haalistuneetkin nopeasti. Menee tuo mekko vielä kotona, mutta ei voi enää töissä käyttää. En aio ostaa enää.
Olisipa tuota Button Dressiä värissä goji...
Kaikon puserot kutistuvat pesussa 8% eikä tätä mainita esittelyssä
Noihan on ihan tusinavaatteita. Kaikki brändit jotka tekee vaatteita 40+ ikäisille naisille, on juurikin ihan samanlaista. Samantyylisiä vaatteita löytyy vaikkapa Zalandolta paljon halvemmalla, eikä laadussakaan ole eroja. Kannattaa katsoa materiaalit. Jos neuleessa on vähänkin akryyliä, on tuote huonolaatuinen, vaikka hintalapussa lukisi 100€.
Ihania, mutta ei valitettavasti oo varaa ostaa :(