Sieppi on taas vauhdissa
Ja valittaa entiseen malliin. Tällä kertaa vinkumisen aiheena on pesukone , joka hänelle tänään tuodaan. Tai ilmeisesti se, että se ylipäätään tuodaan hänelle. Neidille ku pitäisi ilmoittaa tarkka kellonaika, milloin se saapuu, ettei kallis aika kulu hukkaan sitä odotellessa. Peukaloitaan pyöritellenkö hän meinaa istua ja odottaa?
Toissapäivänä nimittäin valitti siitä että muutto on vielä kesken ja työtä riittää. Eikö näitä kahta asiaa voisi yhdistää ja pistää paikkoja kuntoon odotellessaan. Todella rasittava kitisijä jatkuvine narinoineen!
Kommentit (5)
Höh! Itsehän tuo muuton yhteydessä storyssaan kertoi unohtaneensa tilata pyykinpesukoneen ja jääkaapin. Siepin mielestä Sieppi on varmasti maailman tärkein ihminen jonka ympärillä kaiken täytyisi pyöriä ja jota kaikkien täytyisi palvoo ja palvella. En kyllä yhtään ihmettele että ei yksikään mies kestää tuon narisevan ja itsekeskeisen kiukuttelijan rinnalla!
Vierailija kirjoitti:
Miksi seuraat jos noin häiritsee?
Ehkä klassinen howardsternismi eli vihaajat seuraa innokkaammin kuin fanit.
Kiitos kun kerroit, en olisikaan muuten ollut tietoinen.