Vatsa ripulilla. uskaltaako mennä huomenna töihin jos jatkuu?
Niin... ootteko te menny? Ei paha ripuli mut n kerran tuntiin.
Kommentit (9)
Älä syö mitään, niin ei ole mitä ripuloida.
Töihin vaan!
Jos mulla on illalla ollut vatsa sekaisin kerran tuntiin, niin olen kyllä aamulla töihin mennyt, jos ei yön yli ole jatkunut. Ellei sitten olo ole ollut todella kurja/odotettavissa, että jatkuu/voimat poissa/muutenkin kipeä olo. Eli kuuntele oloasi, älä meitä. :)
Et mee töihin! Tiä vaikka koronan oire??,voi olla myös vattatautia ja tarttuuhan sekin.Voi olla syöty jotain vanhentunuttakin.Pöpöjä kaikki täynnä,kylmäketjut katkenneet..monia syitähän on.Salaatit kasvikset ihmiset ei tajuakkaan mitä syö,maitotuotteet menee hetkessä kuumalla säällä pilalle.
Kaikki varmaan tietävät, että tuo voi olla koronan oire eikä silloin mennä töihin tai ihmisten ilmoille vaan testaukseen tai soitetaan vähintäänkin neuvontanumeroon.
”Erilaiset vatsaoireet ja ripuli voi olla koronavirusinfektion (COVID-19) ensioire.”
Kiinnosta paskaakaa...