Mitä mieltä olette naisesta, joka...
...iskee baarista miehen, jonka tietää olevan naimisissa ja jolla on lapsia? Ja sitten vielä jatkaa tämän kanssa salasuhdetta? Hyvässä lykyssähän ne salasuhteet voi kestää jopa vuosia! Älytöntä, että joku ensinnäkin alistuu olemaan kakkonen, saatikaa elää vuosikaudet sellasena! Musta tuntuu, ettei semmoisella naisella taida olla YHTÄÄN itsekunnioitusta! Taitaa olla melko heikko itsetunto, jos alistuu siihen, ettei kelpaa KUIN kakkoseksi. Yleensähän normaalit naiset ovat lojaaleja toisilleen, eli eivät vie muiden miehiä, ja ilmoittavat välittömästi vaimolle, jos tuttu mies baarissa ehdottelee, vai!? Minä ainakin kertoisin! Ja eikös noi ukkomiehet ole aika hyviä valehtelemaan, että vaimo muka pihtaa ja nalkuttaa koko ajan ja mies on muka nukkunut vuoden sohvalla jne... kuinka joku voi olla niin TYHMÄ että menee noihin klassisiin halpaan!?!?
Kommentit (4)
itsehän se ukko siinä pettää ja valintansa tekee ja on syyllinen! tarkoitin vain, että minä en ainakaan ukkomiehelle antais, tuntuu niin oksettavalta ajatu, että hoidollani olisi vaimo ja lapset kotona odottamassa :(
Minulta ei ole toinen nainen vienyt miestä, vaan tuttuni mies petti, ja kakkonen tiesi sen vallan hyvin että on naimisissa, ei vaan välittäny!
Ja mulla on yks nyk. ex-kaveri. jolla on ollut monta jopa vuosia kestävää suhdetta ukkomiesten kanssa. en vain voi ymmärtää tällaista käytöstä!
ap
on tehnyt vain seksiä mieli, niin mulle on ollut ihan saman tekevää, että onko toinen vapaa vai varattu, kun kukaan ei kuitenkaan vasten tahtoaan matkaan lähde. Yksi suhteen poikanen oli varattuun mieheen, mutta sen mä lopetin juuri siitä syystä, että en nähnyt siinä mitään mieltä. Mies ei ollut poikkeuksellisen hyvä sängyssä eikä muutenkaan niin vastustamaton, ettenkö ilmankin pärjäisi. Tämä siis omasta puolestani, muiden motiiveista vaikea sanoa mitään.
Ei tarvi elää selibaatissa ja saa läheisyyttä.
Itse voisin ihan hyvin ottaa varatun :). Se siinä vaan on, että tunteet tulee usein peliin ja siksi sitä sitten kai jää roikkumaan siihen suhteeseen...
Ja sekin, että jotain vikaa sen ukkomiehen suhteessa on, jos sen tarvii ottaa se kakkosnainen. Että ei se kakkonen aina ole se alistuva, itsetunnoton otus, niinkuin ap haluaa ymmärtää. Kaikki ei vaan halua sitoutua.
ketään ei viedä väkisin. Minun suustani ei ikinä kuulla " toinen nainen vei mieheni" -lausetta, koska kukaan ei ilman omaa tahtoaan lähde toisen matkaan.