En ole nyt 7pv:n poistunut kotoa, varmaan menee loppuloman eli 3vkoa samalla tavalla.
En näe mitään syytä enkä tarvetta, ei ole kavereitakaam ja sää sateinen/kolea, mies hoitaa kauppakäynnit autolla eikä meillä ole yhteisiä juttuja.
Heräsin juuri päiväunilta, vaikka nukuin 9h yöunet.
Väsyttää.
Kommentit (3)
Ei ihme että väsyttää koko ajan, tuleehan tuollaisesta jo hapenpuutettakin, puhumattakaan siitä että keho ei saa mitään rasitetta ja liikuntaa. Etkö siis oikeasti ole mennyt ulos ovesta, et ole käynyt edes lyhyellä kävelyllä lähimaisemissa? Sade ja kolea sää ei haittaa mitään, kun on oikein päällä.
Luoja minua varjelkoon joutumasta koskaan tuollaiseen jamaan. Ja voihan siihen jotenkin itsekin vaikuttaa. Olen tehnyt itselleni lupauksen että jos fyysisesti terve olen, niin ikinä en kahta peräkkäistä päivää ole pelkästään sisällä. Voin olla, ja aika usein olenkin, niin että yhtenä päivänä en lähde mihinkään (tosin silloinkin käyn suihkussa ja pukeudun) mutta jo seuraavana päivänä lähden edes johonkin. Vaikka sitten vain kävelylle.
Vierailija kirjoitti:
No lomahan on sitä varten että saa levätä. Nuku ihmeessä, jos siltä tuntuu.
Just näin! Ei lomalla tartte suorittaa. Tee niin kuin hyvältä tuntuu. Hyvää lomaa sulle!
No lomahan on sitä varten että saa levätä. Nuku ihmeessä, jos siltä tuntuu.